Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

ZASŁUŻONE LECZ SZCZĘŚLIWE ZWYCIĘSTWO KS

• autor: kszupawa2012, 2015-03-22 15:12

Klub Sportowy Żupawa odnosi drugie zwycięstwo w swoim szóstym rozegranym sparingu.
Zwycięstwo naszej drużyny jak najbardziej się należało, różnicą nie jednej lecz nawet kilku bramek. Niestety piłkarze KS ciągle rażą niesamowitą skutecznością co spowodowało, że dzisiejsze spotkanie z Majdanem Zbydniowskim zakończyliśmy tylko jednobramkowym zwycięstwem i to na dodatek przy golu samobójczym miejscowej drużyny w 79 minucie spotkania.

Skład oraz opis z meczu  w rozwinięciu, zapraszam.

Maciąg
Węglarz      Środek      Różycki D.     Wilk Pi.

Fudalewski  Skrzypek  Kochanowicz   Kozieł Z.

Lis    Kotwica

W meczu zagrali również: Kozłowski, Tutak, Drozd, Myszka, Różycki T.

03' Gola dla KS Żupawa strzela Kozieł Z. Sędzia jednak odgwizduje pozycję spaloną naszego zawodnika
06' Węglarz decyduje się na zaskakujący strzał z około 30m, piłka po interwencji bramkarza i po odbiciu się od poprzeczki wychodzi poza bramkę
08' Niezbyt najlepsza postawa naszego obrońcy, jego niefrasobliwość wykorzystuje drużyna miejscowych, natychmiastowy strzał z 8m po krótkim słupku kompletnie również zaskakuje naszego bramkarza. Dość nieoczekiwanie tracimy gola 1-0 dla Majdanu Zbydniowskiego
13' Akcja KS, wyłożenie piłki na 18m, strzela z pierwszej Węglarz około 6m obok słupka
14' Tym razem odpowiadają gospodarze decydując się na strzał tuż zza pola karnego, piłka przelatuje nad bramką
18'Pierwsza naprawdę tak ładna, składna akcja KS. Kotwica wykłada piłkę na 17m na wprost od bramki, mocny soczysty strzał Skrzypka metr nad bramką
20' Majdan jak już gości na naszej połowie to decyduje się oddawać strzały z dystansu mając spore problemy skonstruować ciekawą akcję. Tym razem jeden z takich strzałów wysoko ponad bramką KS Żupawy
22' Fudalewski akcja prawą flanką, zagranie do Skrzypka który decyduje się na oddanie strzału, niestety kolejny raz niecelnie (patrząc z pozycji kibica strzał powinien być przynajmniej celny gdyż miał dość sporo czasu na lepsze przymierzenie)
25' KS zdecydowanie bardziej zależy na skonstruowaniu składnej akcji, lecz ewidentnie dzisiaj mamy z tym spore kłopoty
28' Ależ to była okazja, z 8 metrów pudłuje Kochanowicz przenosząc piłkę wysoko ponad poprzeczką. Być może stracił orientację gdzie znajduje się bramka, gdyż obserwował piłkę która spadała z sporej wysokości
34' Fudalewski, Lis kolejna w tym meczu akcja ich stroną boiska, wrzutka w pole karne do Kotwicy który strzałem z główki przenosi futbolówkę nad poprzeczką
35' Kolejna szansa naszej drużyny, tym razem Lis strzela tuż przy słupku w boczną siatkę bramki
40' Dość lekki strzał na naszą bramkę z 20m lecz sprawił naszemu bramkarzowi troszkę problemu broniąc na raty. Parę sekund później sędzia kończy pierwszą połowę meczu

Do przerwy KS Żupawa  przegrywa, gra nie układa się. Jesteśmy mimo wszystko groźniejszą drużyną, lecz tradycyjnie naszej ekipie brakuje wykończenia okazji które sobie wypracowujemy.

II POŁOWA

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Kozłowski zmieniając Lis Rafała
45'Od pierwszego gwizdka sędziego KS w pozycyjnym ataku, z 17m minimalnie pudłuje Skrzypek
47' Rzut wolny dla KS Żupawy za zagranie piłki ręką przez bramkarza tuż za linią pola karnego.
Strzał wprost w mur, nadal zero po stronie KS
49'Wrzutka do Kozieł Z.  na 7m nie mając już z czego uderzyć oddał zbyt lekki strzał z główki wprost w bramkarza Majdanu
50' Kolejna wręcz wyśmienita okazja zmarnowana przez naszą drużynę
51' Kotwica strzela z 9m obok bramki. To była setka którą w lidze trzeba będzie zamieniać na bramkę (gdyż zawodnik KS był niemal sam na sam z bramkarzem rywala)
53' Akcja bardzo aktywnego Fudalewskiego. Piłka wpada wprost pod nogi do Kotwicy na 8m nasz zawodnik bez zastanowienia uderza na bramkę zdobywając tak upragnionego gola w tym meczu na 1-1.
55' Piętnaście minut drugiej połowy za nami wyraźna przewaga KS Żupoawy

59' Zmiany w naszej drużynie: Tutak, Drozd, Myszka za Różyckiego Damiana, Wilka Piotra i Maciąga
61' Kotwica wygrał pojedynek biegowy, wywalczając piłkę zagrał wzdłuż bramki do proszącego o futbolówkę Kozieł Z. ale zamiast naszemu zawodnik wbiegać w kierunku bramki niepotrzebnie się zatrzymał
62' Węglarz z 18m, około 20 cm nad spojeniem słupka z poprzeczką
69' Kolejna zmiana w naszej drużynie Różycki Tomasz za Kotwicę. Boisko opuścił również Kozieł Z.
Na boisku pojawił się ponownie Różycki D. a wcześniej także Lis Rafał

71' Szczęścia próbował Skrzypek, piłka po rykoszecie mija o cm słupek
72' Wymarzona okazja Fudalewskiego, niestety jego pierwszy strzał trafia wprost w nogi bramkarza, ciąg akcji ponownie próbuje Fudalewski z 7m ponownie trafiając w nogi wychodzącego bramkarza LZS
77' Jedna z nielicznych nieco ciekawszych akcji Majdanu. Wywalczyli rzut rożny
79' Fudalewski wziął sprawę w swoje ręce. Mijając kilku piłkarzy w polu karnym Majdanu Zbydniowskiego wyszedł na czystą pozycję strzelecką, jego strzał z 8m skierowany między nogi bramkarza. Goalkeeper Majdanu próbujący ratować swoją drużynę lekko otarł piłkę osłabiając siłę strzału, do piłki   zdążył dobiec zawodnik Majdanu jednak naciskany przez Różyckiego Tomasza najpierw trafił w kolegę z drużyny po czym piłka wrócił pod jego nogi ponownie starając się wybić futbolówkę chyba już nawet zza linii bramkowej posłał ją mocnym strzałem pod poprzeczkę własnej bramki. Więc w taki oto sposób wychodzimy na prowadzenie 2-1.