Aktualności

EMOCJONUJĄCY MECZ OD POCZĄTKU DO SAMEGO KOŃCA ZAKOŃCZONY...

• autor: kszupawa2012, 2015-03-29 19:38
EMOCJONUJĄCY MECZ OD POCZĄTKU DO SAMEGO KOŃCA ZAKOŃCZONY REMISEM

KS Żupawa w swoim siódmym sparingu który rozgrywany był na dobrym poziomie piłkarskim remisuje na własnym stadionie z trzecią drużyną drugiej grupy klasy "B" Emausem Gorzyce 4-4.

Zespół z Żupawy dwukrotnie odrabiał straty po czym w 76 minucie za sprawą Kotwicy i asyście Fudalewskiego wyszedł na prowadzenie 4-3. Niestety do pełni szczęścia zabrakło 4 minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z piłką na 4m minął się nasz bramkarz, futbolówka wpadła w naszego zawodnika i po odbiciu się od niego wylądowała w naszej bramce.

Swojego siódmego i ósmego gola dla KS Żupawy w meczach sparingowych strzelił Kotwica Damian Jak na razie zdecydowanie najlepszy strzelec naszej drużyny w meczach sparingowych.

Pierwsze trafienie z rzutu karnego zaliczył pozyskany zimą nasz nowy zawodnik Skrzypek Robert, na listę strzelców wpisał się również Kozieł Zbigniew dla którego jest to 3 gol w meczach sparingowych. Gol Skrzypka z rzutu karnego  można zobaczyć na youtube http://youtu.be/k7Yp4wU-7_E

Skład KS Żupawy oraz opis z meczu w rozwinięciu:

Przypominam do jutra
do godziny 19:00 (31.marca) można głosować na najbardziej wartościowszego zawodnika KS Żupawy rundy jesiennej

Tutak
Węglarz    Kochanowicz  Różycki D.  Drozd

Lis      Skrzypek    Fudalewski     Kozieł Z.

Stybel   Kotwica

W meczu również zagrali:   Kozłowski, Różycki T.

02’ Akcja Lis Rafała prawą flanką wrzutka w pole bramkowe, bramkarz dość niepewnie, odbita przez niego piłka trafia do Kotwicy który główką oddaje strzał jednak zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza
04’ Groźna akcja Gorzyc strzał z 8m po akcji lewą flanką boiska. Szczęśliwie dla KS był to niecelny strzał
07’ Strzał na bramkę z 20m, Tutak dobrze interweniuje odbijając piłkę do boku. Rzut rożny dla gości
08’ Wrzutka z kornera w 5m, nie najpewniejsza interwencja próby piąstkowania przez bramkarza, piłka uderzona główką i przegrywamy 0-1
10’ Ponownie atakuje Emaus, strzał z dystansu a piłka przelatuje nad bramką
14’Atak gości prawą flanką. Zawodnik wbiegający z piłką w pole karne oddaje strzał, tym razem dobre wyjście bramkarza skracające kąt ratuje naszą drużynę przed stratą gola
16’ Fudalewski zagrywa do Kozieł Z. na 17m. Wbiegający nasz zawodnik oddaje bardzo niecelny strzał z 14m
22’ Kolejny atak prawą stroną boiska Emausa Gorzyc. Słabo kryty zawodnik bez problemu wbiega w pole karne oddając strzał z 12m, jednak ponowne dobre szybkie wyjście bramkarza ratuje nas być może przed utratą gola
26’ Indywidualna akcja zawodnika Gorzyc zainicjowana na około 25m, zawodnik wstrzeliwując piłkę w 5m przed naszą bramkę gdzie kompletnie nie kryta była trójka piłkarzy rywala, jeden z nich zdobywa drugiego gola dla swojej drużyny, 0-2. Dodam iż pierwszy strzał z ok.4m instynktownie obronił bramkarz KS, ale przy dobitce niemiał już najmniejszych szans
32’ Ależ świetny strzał Kotwicy z rzutu wolnego z ok.25m od bramki, piłka przelatując nad murem wpada wprost do bramki. Piękny gol i odrabiamy straty 1-2
36’ Tym razem z rzutu wolnego z około 30m przymierzył Kozieł Z. Niestety piłka trafia w poprzeczkę (niemal w spojenie) i wychodzi poza bramkę
38’ Stybel w głównej roli, mijając dwóch zawodników oddał strzał z 10m z tak zwanego piłkarskiego szpica, tym razem zabrakła bardzo niewiele. Bardzo dobrym refleksem popisał się bramkarz końcówką palców odbił piłkę na poprzeczkę, futbolówka odbijając się od niej wyszła poza plac gry
40’ Ładnym zwodem na 16m Kozieł Z. Minoł zawodnika gości natychmiast oddając mocny strzał a piłka tuż przy słupku wpada do bramki mimo ofiarnie interweniującego bramkarza. 2-2
42’ Sędzia kończy pierwszą część spotkania

Po pierwszych 30 minutach gry przewadze i groźnych akcjach Emausa. To KS Żupawa po zdobyciu gola zupełnie odmieniła grę do końca pierwszej połowy groźnie atakując bramkę przyjezdnych  co w skutkach okazało się doprowadzenie do remisu

II POŁOWA

Od pierwszych minut drugiej połowy na boisku pojawił się Kozłowski zmieniając Lis Rafała
47’ Przymierzył z dystansu Kotwica, strzał bardzo mocny jedynie szkoda, że niecelny
51’ Rzut wolny dla KS z 19m na wprost od bramki, strzela Różycki D. piłka obijając mur wychodzi 6m od bramki
53’ Szybka kontra gorzyckiej drużyny. Trzech na dwóch naszych piłkarzy. Jedno bardzo dobre podanie do nieobstawionego zawodnika gości, nasz bramkarz zdecydował się na wyjście i  został sprytnie przelobowany z 10m. 2-3 Ponownie KS zmuszony odrabiać straty
58’ Dogranie piłki na 15m do Kotwicy, nasz zawodnik przyjęciem ominął sprytnie bramkarza jednak zbytnio wyrzucając się do boku boiska, między czasie obrońcy szybko zaasekurowali swojego goalkepera oddalając zagrożenie
59’ Faulowany Kotwica w polu karnym przez bramkarza, sędzia wskazuje na wapno. Do jedenastki podchodzi Skrzypek pokonując bramkarza gości. Ponownie remis na stadionie w Żupawie
64’ Bramkarz KS odważnie wychodzi prawdopodobnie chroniąc drużynę przed stratą gola
65’ Kotwica zdecydował się na strzał z dystansu. Tym razem świetną paradą popisał się bramkarz, mamy rożny. Wrzutka z rogu, Kotwica z woleja z 9m wysoko nad bramką. Ależ ma instynkt ustawienia się
68’ Wrzutka z pod linii bocznej w 6m Kozłowski strzela z główki po krótszym słupku, czujny bramkarz skutecznie interweniuje
70’ Spore błędy w defensywie strzał na naszą bramkę z około 25m i tym razem mamy sporo szczęścia gdyż piłka trafia w słupek. Bramkarz wyciągnięty jak długi niewiele by miał do powiedzenia
74’Było groźnie pod naszą bramką, na szczęście zawodnicy Emausa nie popisali się w tej akcji
76’ Bardzo ładna akcja środkiem pola zagranie piłki na prawą flankę do Fudalewskiego, ten wbiegając w pole karne kapitalnie po murawie zagrywa do wbiegającego na 7m Kotwicy który strzałem z pierwszej bez problemu kieruje piłkę do bramki rywala. KS Zupawa po raz pierwszy w tym meczu wychodzi na prowadzenie 4-3
79’ Zmiana Różycki Tomasz za Fudalewskiego
81’ Ależ wyśmienita szansa Różyckiego T. strzałem z główki przestrzelił z 6m
83’
KS Żupawa mimo prowadzenia wcale nie cofnięta ciągle próbująca jeszcze stworzenia okazji strzeleckich, dość ryzykownie grając w defensywie.

86’Dośrodkowanie z rzutu wolnego (taki krótszy rzut rożny) bramkarz próbujący piąstkować mija się z piłką, ta na 3m trafia zupełnie zaskoczonego całą sytuacją naszego piłkarza i po odbiciu się od niego wpada do naszej bramki. Ponownie remis tym razem wyrównują goście 4-4. Szkoda bo całkiem dobrze radził sobie nasz bramkarz w tym spotkaniu
90’ Niemal co do sekundy sędzia kończy ten sparingowy mecz

Być może nasz klub rozegra jeszcze jeden sparing.