Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

WIELOWIEŚ ROZGROMIONA

• autor: kszupawa2012, 2015-04-01 20:58

Dzisiejszego dnia (01.04.2015) KS Żupawa odnosi przekonujące zwycięstwo gromiąc "A"-klasowy zespół z Wielowsi aplikując im aż osiem goli. Połowę z nich strzelił nasz najskuteczniejszy strzelec Kotwica Damian po jednym dorzucili Kozieł Z., Skrzypek oraz Wilk PiotrStybel Konrad. Dla Stybla i Wilka były to pierwsze gole w meczach sparingowych.

Gol na 5-4 w 75 minucie strzelony przez Kotwicę Damiana był 300 golem w historii klubu (licząc sparingi, mecze ligowe i pucharowe) a był to 119 mecz rozegrany przez KS Żupawę.

Skład KS Żupawy w rozwinięciu
Opis z meczu w rozwinięciu.

Maciąg
Węglarz Różycki D. Kochanowicz Tutak

Lis        Skrzypek  Fudalewski   Kozieł Z.

Kotwica    Stybel

W meczu zagrali również: Wilk Piotr, Wilk Paweł oraz gościnnie Dudek Michał zawodnik Stali Gorzyce.

08'Niebezpieczna strata piłki w środku boiska, akcja lewą flanką zawodnika Wielowsi, szczęśliwie dla nas podanie nie doszło do wbiegających dwóch piłkarz OKS
10' Mocny ale niecelny strzał Stybla z 20m
12' Ładnie rozgrywana piłka w środku boiska przez naszych piłkarzy przy pressingu OKS. Szybkie zagranie w kierunku naszego napastnika, jednak dobrze wychodzący bramkarz Wielowsi zapobiega utraty gola
14' Wrzutka z rożnego na 6m. Kozieł Z. przyjmując piłkę  przygotował ją od razy do strzału, oddając bardzo dobre uderzenie zewnętrzną częścią buta (z fałszu) po dłuższym słupku kompletnie nie dał żadnych szans bramkarzowi. 1-0 prowadzi nasz zespół
15' Stybel 2-0.

16' Tym razem Kotwica myli się o kilka cm
19' Dobra okazja Stybla, bramkarz jednak górą
Za nami dwadzieścia minut gry. Pierwsze dziesięć należało  do Wielowsi jednak im dłużej, to nasz klub gra coraz lepiej, teraz posiadając inicjatywę
21' Wrzutka z rożnego na 7m, strzał główką lecz nasz bramkarz dobrze ustawiony broni ten strzał
22' Kotwica próbował sprytnego, zaskakującego strzału z okolic 16m, niewiele się myląc
23' Rzut wolny dla KS, piłka ustawiona na 18m. Kotwica technicznym strzałem ponad murem trafia w poprzeczkę
23' Lekkiego urazu doznał Skrzypek w jego miejsce pojawił się Wilk Piotr
26' Strata piłki w środku boiska naszego piłkarza. Szybka kontra strzał z 14m i piłka w naszej bramce 2-1
27' Wilk Pi. który praktycznie z 20cm kieruje piłkę do bramki. KS odzyskuje dwubramkowe prowadzenia 3-1.

30' Mecz w tym momencie stał się wyrównany, nawet może z lekką przewagą OKS
34' Wolny pośredni z 5m przed naszą bramką, rozegranie, strzał i poprzeczka. Nadal 3-1
40' Strzał na naszą bramkę z 14m, dobry metr obok słupka. Wielowieś coraz to mocniej przyciska naszą drużynę
41' Gollll ! 3-2
43' Kolejna szans Wielowsi, jednak z 15m strzał niecelny
45' Szybka akcja prawą flanką dośrodkowanie i OKS odrabia straty 3-3. Końcowe minuty dość wyraźnie należały do Wielowsi.
Sędzia kilka sekund później kończy pierwszą połowę
Między czasie na boisku ponownie pojawił się Skrzypek zmieniając Kochanowicza (umknęła mi minuta)

II POŁOWA

50' W naszym zespole gościnnie zagra piłkarz Stali Gorzyce Dudek Michał zmieniając Wilk Pi.
51' Techniczny strzał z rzutu wolnego piłka mija nasz mur, lecz również o cm mija nasz słupek
51' Szybka akcja skrzydłem wyłożenie piłki jak na tacy na 7m natychmiastowy strzał z pierwszej i przegrywamy 3-4
61' KS odpowiada, konkretnie Kotwica. Mamy 4-4

65' Po zdobyciu gola jakby nasz zespół poczuł się lepiej. Gra znowu może się podobać
68' Wilk Paweł za Tutaka
71' Ładna akcja zainicjowana mniej-więcej na 30-35. Kozieł Z. świetnie zagrywa do Kotwicy który wbiega w pole karne, jednak z dogodnej pozycji przenosi piłkę nad poprzeczką
75' Kotwica. 5-4 dla KS
78' Kotwica sam na sam, świetnie technicznie. 6-4

81' Brawa dla naszego goalkeepera za interwencję, to była groźna akcja Wielowsi
88' Świetna wrzutka z głębi boiska tuż przy linii bocznej. Wrzucający Kozieł Z. dograł idealnie na głowę Kotwicy który bez problemu z 6m zdobywa kolejną bramkę w tym meczu 7-4 dla KS Żupawy
89' Gol Skrzypka prawdopodobnie ozdobą tego meczu. Gol stadiony świata 8-4 po potężnym strzale z ok.17m piłka odbija się od poprzeczki spadając niemal w pionie ale jednak już za linią bramkową. Po odbiciu jeszcze wpada w górną część siatki
90' Koniec. Sędzie kończy to spotkanie niemal co do sekundy

Brawa dla naszych piłkarzy za walkę za zaangażowanie, widać było jak zależało naszym zawodnikom na tym zwycięstwie