Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ U LIDERA

• autor: kszupawa2012, 2015-04-12 18:57

KS Żupawa przegrywa swój inauguracyjny mecz z liderującą drużyną LZS-u Żabno 0-3
Od momentu powstania Klubu Sportowego Żupawa, nasza drużyna jeszcze nie odniosła żadnego zwycięstwa w meczu inauguracyjnym, co gorsze przegrywając wszystkie, niestety tak było i tym razem. Mimo całkiem niezłej grze i kilku dogodnych okazji strzeleckich przegrywamy 0-3. Śmiało można powiedzieć, że zdecydowanie ten wynik nie odzwierciedla tego co się działo na boisku.

W meczach pierwszej kolejki rundy rewanżowej, warto podkreślić pierwszy punkt w sezonie zdobył outsider ligi LZS Cygany remisując na własnym stadionie z Tarnowską Wolą 2-2.
Patrząc na wyniki (jeszcze nie znając rezultatu Iskry Sobów) zwyciężała cała czołówka: Żabno, Ocice, Knapy, (Sobów ?) i raczej te wszystkie ekipy stoczą do końca sezonu bój o największą stawkę czyli o awans.
Płomień Chmielów nasz najbliższy rywal z którym zagramy na własnym stadionie bezbramkowo zremisował z Błękitnymi Komorów

Bardzo dobry wynik zaliczyli nasi kibice, których w Żabnie było ok. 46-49 osób.

Opis z meczu w rozwinięciu.

05' Stybel przepychający się w polu karnym z jednym z obrońców oddał strzał z 5m, bramkarz na tyle wyszedł dobrze by znacznie zastawić światło bramki. Odbita piłka przez niego wyszła poza bramkę, rożny dla KS
 10 minut za nami. Pierwsze akcje ofensywne w tym meczu należały do Żabna, jednak nic z nich nie wynikło. Od 5 minuty KS Żupawa z optyczną przewagą oddając kilka strzałów na bramkę rywala z których też niewiele wynika
14' KS atakuje prawą flanką, w polu karnym przepychany Fudalewski przewraca się, sędzia jednak nakazuje wznowić grę od bramki
15' Szybka akcja Żabna lewą flanką, zawodnik miejscowych urywa się naszym obrońcom, wbiega w pole karne i oddaje strzał z 14m po dłuższym słupku, piłka grzęźnie w naszej bramce
20' Od straty bramki gra bardziej się wyrównała
23' Szybka akcja Żabna, zawodnik miejscowych wychodzi jeden na jeden z naszym obrońcom. Pierwsza pruba strzału blokowana przez naszego defensora, piłka odbita nadal przy zawodniku LZS kolejny strzał i futbolówka około 0.5m mija nasz słupek
26' Osty faul na Kozieł Z. Kibice KS głośno domagają się żółtej kartki dla przeciwnika. Sędzia jednak nie zamierza karać piłkarza LZS Żabno
27' kotwica strzela z 18m, bramkarz pewnie broni
30' Silny strzał na naszą bramkę z rzutu wolnego z około 25m. Bramkarz KS bez kłopotu
33' Kolejny faul na naszym zawodniku, sędzia teraz bez wahania każe żółtą kartką piłkarza gospodarzy
 34' Stybel walczący w polu karnym, wyjście bramkarza który wygarnia piłkę z nad główki naszemu zawodnikowi, futbolówka spada jednak mu pod nogi, zawodnik KS strzela piłka odbita od bramkarza wychodzi poza bramkę. Sędzia niewiadoma z jakiego powodu nakazuje wznowienie z 5 metra
37' Strzał z wolnego z ponad 20m. Techniczne uderzenie mija nasz mur i tuż obok słupka wpada do naszej bramki. Bramkarz próbujący interweniować nie zdołał obronić tego strzału
40' Lis zmienia Fudalewskiego
42' Żółta kartka dla Środka
44' Kolejny strzał na naszą bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Tym razem piłka skierowana w środek bramki ułatwia naszemu bramkarzowi w skutecznej interwencji
45'+1 Koniec

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Żak zmieniając Kochanowicza
50' Spokojna gra obu drużyn. Do momentu. piłka zagrana na 15m, przyjęcie na klatkę piersiową zgubiony nasz obrońca, pewny strzał z 13m i mamy trzecie trafienia dla LZS Żabno.
60' Wrzutka Kozieł Z. z rzutu wolnego, główka Kotwicy i Żabno ratuje poprzeczka
63' Dul z 13m, piłka wysoko nad bramką
64' Ładna szybka akcja lewą flanką, mocno bita piłka w 6m, ładnie do strzału z główki doszedł Kotwica, lecz bramkarz LZS-u na posterunku
66' Lis znalazł się w wyśmienitej okazji, jego strzał znakomicie broni bramkarz. To była naprawdę świetna okazja dla KS
68' Od kilku minut KS przycisnął. Wynik jednak ciągle bez zmian
70' Kozłowski zmienia Dula
72' Kotwica z rzutu wolnego. Bramkarz Żabna przenosi piłkę ponad poprzeczkę. Tylko rożny dla Żupawy
74' W ostatniej chwili przed utratą gola ratuje nas Środek, wybijając piłkę z pod nóg zawodnikowi Żabna na 5m
76' Żółty kartonik dla kapitana naszej drużyny Kozieł Zbigniewa za faul
81' KS niby przeważa ale niestety Żabno bardzo mądrze rozbija nasze ataki
87' Wilk Piotr zmienia Stybla
90' Sędzia dolicz 3 minuty
90'+1Rzut wolny dla KS. Strzela Kotwica, piłka tym razem przelatuje około 0.5 metra obok słupka
90'+2 W końcówce zaatakowali zawodnicy Żabna, na szczęście lekki strzał z którym bezproblemu poradził sobie bramkarz
90'+3 Koniec. Lider z Żabna wygrywa 3-0