Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

KOLEJNE BARDZO PRZEKONYWUJĄCE ZWYCIĘSTWO KS ŻUPAWY

• autor: kszupawa2012, 2015-05-01 18:45

KS Żupawa odnosi kolejne przekonywujące zwycięstwo, tym razem bez większych problemów nasza drużyna ogrywa Wspólnotę na ich stadionie 4-0.
Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu do miejsca na podium tracimy już tylko 2 punkty.
Gole dla KS Żupawy strzelali Kozieł Zbigniew (x2) oraz Kozłowski Łukasz i Paruch Marcin dla którego był to pierwszy wiosenny gol. Wracając do Kozieł Zbigniewa, dzięki swym dwóm trafieniom wysunął się na pozycję wicelidera strzelców goli tego sezonu dla KS Żupawy

W pozostałych meczach 17.kolejki klasy "B" nie obyło się bez niespodzianek. Do jednej z nich można przydzielić wynik już byłego lidera z Żabna który dzisiaj uległ w Kopciach 0-1. W rundzie wiosennej nie zachwyca Kolejarz Knapy który przegrał już drugi mecz, tym razem w derbach z Wolą Baranowską 2-3. Kolejne cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Koniczynki Ocice (1-0 w Tarnowskiej Woli) było to jednak kolejne niełatwe zwycięstwo które jednak pozwolił Ocicom wysunąć się na prowadzenie w ligowej tabeli.
Bardzo przekonujące zwycięstwo odnieśli piłkarze z Sobowa którzy tym samym przełamali swą niemoc w Cyganach. Wysoko na własnym stadionie zwyciężyła LZS Krzątka pokonując Błękitnych Komorów 7-0.
Nasz najbliższy rywal Junior Zakrzów wygrał, ale zaledwie 2-1 z Płomieniem Chmielów (przypominam nasz KS rozgromił Płomień 6-0).

Na opis z meczu zapraszam do rozwinięcia.
Wgaleri jest parę fotek parę fotek oraz filmik jak nasi piłkarze odśpiewują na środku boiska po końcowym gwizdku sędziego "Tak się bawi, tak się bawi Żupawa" na filmiku również będzie można zobaczyć strzał Kotwicy z rzutu wolnego który jednak został wybroniony przez bramkarza

Link do filmiku w rozwinięciu

01' 14 sekunda Fudalewski przechwycił piłkę w okolicach środka boiska, popędził z nią wrzucił na krótszy słupek w 8m nabiegający Stybel uderzył tuż obok słupka. (Ależ było blisko powtórki z Komorowa)
10' Kozieł Z. uderzony w twarz, sędzia nie reaguje. Naszemu zawodnikowi krwawi nos
15 minut za nami z delikatną przewagą piłkarzy w żółto-czarnym trykocie
18' Fudalewski wrzuca piłkę na 5m po dłuższym słupku do Kozieł Z. który natychmiastowym strzałem z powietrza umieszcza piłkę w bramce. 1-0 KS i bardzo ładny gol
20' Dul z 20m piłka około 0,5m mija słupek
21' Strzał Skrzypka bramkarz bardzo niepewnie odbija piłkę przed siebie, nasz zawodnik przejmuje ją i zostaje z faulowany na 18m
22' Bezpośredni strzał z rzutu wolnego Kozieł Z., bramkarz ponownie się nie popisuje i nasz KS wychodzi na dwubramkowe prowadzenie
23' Rzut wolny pośredni z pola karnego Wspólnoty dla KS Żupawy. Sędzia odgwizduje za złapanie piłki przez bramkarza po odegraniu przez własnego zawodnika. (Niestety nie widziałem całej sytuacji, ale spore pretensje do sędziego za taką decyzję mieli osoby stojące przy linii bocznej od strony Wspólnoty). KS Żupawa jednak nie wykorzystała tej szansy
25' Kozłowski pędził za piłką niestety zabrakło dosłownie cm, szybszy okazał się bramkarz który wślizgiem uratował swój zespół
28' KS Żupawa od kilku dobrych minut zdecydowanie przeważa
29' Kolejna błyskawiczna akcja Fudalewskiego na skrzydle, nasz skrzydłowy pomocnik zagrywa w pole karne do Kozłowskiego w okolice 5 metra, zawodnik KS z łatwością umieszcza futbolówkę w bramce 3-0
35'  Na strzał z około 22m zdecydował się Skrzypek, piłka jednak wyraźnie poszybowała obok bramki
38' Bardzo brzydki faul na Kozłowskim, to przynajmniej powinna być żółta kartka, sędzia nawet nie odgwizdał faulu. Nasz napastnik z kontuzją musi opuścić boisko
41' Za kontuzjowanego Kozłowskiego na boisku pojawił się Kotwica
42' Stybel odgrywa do Środka Ebiego, który na pełnym gazie przyjął piłkę na środku boiska pomknął z nią i stanął oko w oko z bramkarzem, niestety jego strzał goalkeeper Wspólnoty zdołał wybronić. Rożny dla KS
45' +1 Koniec pierwszej połowy meczu. Prowadzenie jak najbardziej zasłużone

W przerwie jedna zmiana w naszym, zespole boisko opuszcza Fudalewski który narzekał na uraz, w jego miejsce pojawił się Wilk Pi.

46' Kotwica z dystansu jego pierwsza próba niecelna
53' Kotwica tym razem jego strzał z 14m zablokowany, prawdopodobnie ratując Wspólnotę przed utratą kolejnej bramki
57' KS atakuje Kozieł Z. z 10m przestrzelił, miał dość dogodną sytuację do strzału
60' Brawa od kibiców adresowane dla Środka. Nasz obrońca na wielkim luzie z wielką łatwością minął trzech zawodników Wspólnoty którzy go atakowali.
62' Pierwszy kwadrans drugiej połowy za nami. Po pierwszych jego minutach i naszej przewadze teraz jakby powoli Wspólnota dochodziła do głosu, ale wyraźnie gra stała się dość chaotyczna
65' Akcja Wspólnoty strzał z 20m rykoszet i piłka przelatuje nad naszą poprzeczką
65' Kochanowicz zmienia Różyckiego
68' Dobra interwencja naszego bramkarza, po strzale zawodnika Wspólnoty Serbinów
69' Kolejny strzał na naszą bramkę. Wspólnota coraz groźniejsza
71' Kolejna zmiana w naszej drużynie Paruch Marcin za Stybla Konrada
73' Akcja prawą flanką wyłożenie piłki na 8m przed naszą bramkę, nabiegający zawodnik Wspólnoty strzela z pierwszej po krótkim słupku, jednak Maciąg popisuje się rewelacyjną bramkarską interwencją, rzut rożny dla Wspólnoty
75' Bednarski za Kozieł Z. strzelca dwóch goli w dzisiejszym spotkaniu
77' Zagranie piłki przez Skrzypka z środka boiska do Parucha który niemal z połowy boiska pomknął w stronę bramki Wspólnoty, znajdując się w polu karnym zwodem ominął bramkarza strzelając swojego pierwszego gola tej wiosny. 4-0 na Zwierzyńcu dla KS Żupawy, Wspólnota na kolanach
80' Identyczna okazja Środka co kilka minut wcześniej Parucha. Jednak nasz defensor nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam. Bramkarz broni
85' Zawodnik Wspólnoty ukarany drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartką
90' Kotwica strzela z rzutu wolnego bramkarz Wspólnoty w dobrym stylu broni ten strzał. (Uderzenie Kotwicy można zobaczyć na filmiku youtube)
90' +1 Sędzia kończy to spotkanie które jak najbardziej zasłużenie zwyciężamy.
Świetna seria w ofensywie trwa nasi piłkarze w trzech ostatnich meczach strzelili rywalom aż 15 goli.

Kolejnym naszym przeciwnikiem będzie Junior Zakrzów (03.05.2015)