Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

NIE ZWALNIAMY TEMPA, PRZYWOZIMY KOLEJNE 3 PUNKTY

• autor: kszupawa2012, 2015-05-24 18:24

KS Żupawa zwyciężając z Tarnowską Wolą odnosi siódme z rzędu ligowe zwycięstwo tej wiosny.
Dzięki zwycięstwu naszych piłkarzy i porażki drużyny Iskry Sobów nasz klub awansował na 4 miejsce w ligowej tabeli, tym samym zbliżając się na cztery oczka do wicelidera z Żabna (również do trzeciego Kolejarza Knapy)

Do bramki rywali dzisiaj trafiał nasz najskuteczniejszy zawodnik tego roku Kotwica Damian. Dwie bardzo piękne asysty zaliczył Kozieł Z.
Serię 4 z rzędu meczy ze strzelonym golem dzisiaj zakończył Kozłowski Łukasz.

Nie licząc inauguracyjnego meczu z Żabnem to był zdecydowanie najbardziej wymagający przeciwnik spośród drużyn z którymi graliśmy tej wiosny.
Nasz klub objął prowadzenie po znakomitej akcji Kozieł Zbigniewa który wyłożył piłkę jak na tacy w okolice 8m do Kotwicy Damiana, napastnik KS strzelając z pierwszej nie dał żadnych szans goalkeeperowi miejscowej drużyny. Mecz do przerwy zakończył się jednobramkowym prowadzeniem KS Żupawy mimo, że Tarnowska Wola jak i nasza drużyna miała jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia kolejnych goli.
Mimo, że od 50 minuty drugiej połowy graliśmy w osłabieniu za sprawą czerwonej kartki Węglarza który  sfaulował piłkarza Tarnowskiej W. wychodzącego na pozycję sam na sam z naszym brakarzem,
gra naszej drużyny wcale się nie pogorszyło a można powiedzieć, że w pewnym stopniu poprawiła. Nasi piłkarze przeprowadzali znakomite kontry wykorzystując jedną z nich podwyższyli na 2-0. Kolejną fantastyczną asystę zliczył Kozieł Z. wrzucając do Kotwicy który to popisał się nie lada sprytem pokonując bramkarza strzałem z główki z dalszego słupka. Mimo prowadzenia nasz KS gry nie zmieniał a gdy pojawiały się szanse wtedy bardzo groźnie atakował nie odpuszczając w żadnym stopniu. Własnie gol na 3-0 dla KS wpadł gdy nasi zawodnicy naciskali do samego końca defensorów miejscowej drużyny, zawodnik Tarnowskiej nie czysto trafiając w piłkę przelobował swojego bramkarza. Gol na otarcie łez dla Tarnowskiej Woli wpadł z rzutu karnego.
KS Żupawa mecz kończyła w 9 gdy sędzia po raz drugi ukarał naszego piłkarza żółtą kartką. (Lecz żółty kartonik zawodnik KS Żupawy otrzymał w 90 minucie, a czerwień dopiero po sygnalizacji bocznego arbitra w 92, mimo wielkich starań Tarnowskiej Woli w końcowych minutach meczu wynik nie uległ zmianie, a mecz zakończył się w 96 minucie gry naszym zwycięstwem.

Naszych piłkarzy wspierała grupa 48 kibiców.

Na opis z meczu zapraszam do rozwinięcia.

Filmik z kilkoma urywkami z meczu : LINK w rozwinięciu

01' Rzut wolny dla KS Żupawy z 22m. Kozieł Z. bardzo mocno i bardzo niecelnie
07' Dul znakomicie ograł 2 zawodników Tarnowskiej Woli, znajdując dobrą pozycję z 20m oddał strzał, piłka po rykoszecie dotarła do Kozłowskiego który umieszcza piłkę w bramce, sędzia jednak odgwizduje spalonego
08' Groźny kontratak, czujny nasz bramkarz w przed polu bramkowym chwyta piłkę
10' Tarnowska Wola w ataku zawodnik gospodarzy mija naszą defensywę i z strzałem z 10m trafia w słupek, piłka po dobiciu od niego wychodzi poza bramkę
11' KS zaatakował lewą flanką, Kotwica z Kozieł Z troszkę namieszali na wysokości pola karnego, nasz pomocnik wstrzelił futbolówkę w pole karne, lecz cała ta sytuacja nie została zakończona strzałem tylko strachem drużyny Tarnowskiej Woli
14' Nasi defensorzy popełniają błędy, na szczęście w porę ofiarnym wślizgiem na 16m ratuję Żupawę Różycki. Rożny dla gospodarzy
16' Tarnowska w ataku, kolejne zagrożenie pod naszą bramką, mocny strzał z 11m po akcji lewą stroną boiska a piłka mija nasz słupek w odległości ok. 1m
17' Żółta kartka dla Skrzypka, naszego środkowego pomocnika
18' Techniczny strzał Dula z 19m i świetna parada bramkarza Tarnowskiej Woli
20 minut gry za nami to Tarnowska Wola sprawia lepsze wrażenie z gry
24' Kotwica bezpośredni strzał z rzutu wolnego z ponad 25m dość niecelny
26' Skrzypek przymierzył z dystansu około 1m nad wspojeniem słupka z poprzeczką
28' Skrzypek z rzutu wolnego wrzuca w pole karne do piłki na 3m dochodzi Dul i zdobywa gola. Niestety sędzia odgwizduje kolejnego spalonego
29' Od kilku minut zrobił się nam wyrównany mecz, po fali groźnych akcji Tarnowskiej Woli wreszcie i nasz zespół zaczął dochodzić do słowa
32' Strzał z dystansu na naszą bramkę, rykoszet i mamy rożny dla Tarnowskiej W.
33' Wrzutka w okolice 8m, wybita piłka na 18m potężny strzał z pierwszej zdecydowanie obok naszej bramki
34' Kozieł Z. fantastycznie z lewej strony boiska przedarł się w pole karne na 6m wykładając piłkę przed bramkę na 8m niemal jak na tacy do Kotwicy. Nasz napastnik strzałem z pierwszej nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. 1-0 dla KS
35' Brzydki faul na naszym bramkarzu chwila przerwy w grze
43' Tym razem mamy masę szczęścia, piłka mija o cm nasz słupek po tym jak zawodnik gospodarzy mając tuż za plecami dwóch naszych piłkarzy oddał strzał z 16m
45'+1 Kolejna groźna akcja Tarnowskiej W. w końcówce pierwszej połowy jadnak piłka ląduje w bramkarskich rękawicach Maciąga
45'+2 Koniec jak rzesz ciężkiej pierwszej połowy meczu. Po golu Kotwicy i wyśmienitej asyście Kozieł Zbigniewa prowadzimy 1-0

II połowa

49' Wrzutka Skrzypka z rzutu wolnego na 5m, Dul dochodzi do strzału z główki ale niecelnie
50' Węglarz fauluje na 17m piłkarza Tarnowskiej Woli wychodzącego sam na sam z naszym bramkarzem. Sędzia karze piłkarza KS czerwoną kartką
52' Strzał z wolnego cm obok naszego słupka. Być może to była dobra decyzja Węglarza
53' Ależ akcja KS Żupawy, konkretnie Kozieł Zbigniew fenomenalnie dośrodkowując na 5m na dłuższy słupek, zamykający Kotwica rewelacyjnym strzałem z główki po dłuższym słupku pakuje piłkę PO RAZ DRUGI DO BRAMKI. Ależ radość kibiców KS, ależ akcja, ależ dośrodkowanie, ależ wykończenie. Brawo
56' Teraz był bardzo groźnie pod naszą bramką, zagrana płaska piłka w 7m przed bramkę, piłkarzowi gospodarzy zabrakło dosłownie kilka cm aby dojść do piłki.
64' Dul świetnie zagrywa do wychodzącego na pozycję niemal sam na sam z bramkarzem Kozieł Z. nasz pomocnik silnym strzałem z ok. 9m przestrzelił

65' Łał co za mecz. Skrzypek strzela z dystansu, bramkarz Tarnowskiej Woli w tej chwili popisuje się fantastyczną paradą, rzut rożny dla KS ŻUPAWY
67' Mimo, że my gramy w 10 to my teraz prezentujemy się znacznie lepiej od rywali
68' Goooooolllll !!!  Gol samobójczy duża zasługa przy tej bramce Dula. 3-0 dla KS
68' Pierwsza zmiana w naszej drużynie Kozłowskiego zmienia Stybel
73' Kiks naszego bramkarza, na całe szczęście również rywal się tego nie spodziewał. Zaczniemy od bramki
74' Zawodnik gospodarzy faulowany w szesnastce, sędzia nakazuje na wapno, jedenastka dla Tarnowskiej Woli. Strzał nasz bramkarz kompletnie zmylony i piłka w siatce naszej bramki.
77' Groźna kontra KS, mamy rożny wywalczony przez Kotwicę
80' KOTWICA. Ależ walka do samego końca tego zawodnika, nasz napastnik był niesamowicie bliski przejęcia piłki i wyjścia już przed pustą bramkę, jednak mając bliżej do piłki minimalnie szybszy dobiegnięcia na 16m okazał się bramkarz
84' Druga zmiana w szeregach KS Żupawy Drozd za Fudalewskiego
86' Wrzutka z rożnego, kompletnie nie pilnowany na 4m Dul strzela z główki, bramkarz kolejny raz w tym meczu znakomicie broni
89' Kotwica wychodzi sam na sam z bramkarzem sędzia odgwizduje spalonego, jestem przekonany, że był by to kolejny gol
90' Druga żółta kartka dla Skrzypka, sędzia jednak nie każe naszego zawodnika czerwoną kartką. Więc gramy dalej
90' Sędzia dolicza aż 5 minut
90'+2 Sygnalizacja liniowego arbitra i mamy czerwień dla Skrzypka. Będziemy kończyć w 9
90'+2 Niemal do straconej piłki ale pobiegł Kotwica nie pozwalając rywalom na skonstruowanie szybkiej akcji. Jeszcze przy okazji faulował przeciwnika
90'+3 Niegroźny strzał broni nasz bramkarz
90'+4 Ponownie piłka u naszego bramkarza
90'+5 Jeszcze jedna interwencja naszego bramkarza
90'+6 KONIEC. Mimo, że dziesięć końcowych minut Tarnowska miała przewagę nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji strzeleckiej. Wygrywamy !!!