Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

FANTASTYCZNY GOL W DOLICZONYM CZASIE NA WAGĘ REMISU

• autor: kszupawa2012, 2015-06-04 18:56

KS Żupawa remisuje dzisiejszy wyjazdowy mecz z LZS-em Krzątka 2-2 praktycznie przekreślając szansę na wywalczenie miejsca barażowego.
Remisując dzisiejszy mecz nasz klub zakończył rekordową serię klubową ośmiu meczy zwycięstw pod rząd, jednak zbliżył się już do kolejnego rekordowego wyniku 10 meczy bez porażki. Na tą chwilę jest to 9 mecz .

Duże brawa dla kibiców którzy w liczbie 49 osób wspierali naszych piłkarzy. Pod względem kibicowskim wyjazd do Krzątki nasi kibice z 15,19pkt zaliczyli na drugim miejscu.
lub w zakładce "statystyki wyjazdowiczów"

Zgodnie z oczekiwaniami mecz z LZS Krzątk nie należał do łatwych. Miejscowi piłkarze już w pierwszych minutach dwukrotnie poważnie zagroziły naszej bramce, mimo tego to KS wyszedł z fantastyczną akcją odpowiadając gospodarzom strzelonym golem. Po zdobyciu gola mecz dość wyrównany mniej więcej do 30 minuty, później zarysowywała się przewaga gospodarzy z której jednak niewiele wynikało. W końcówce pierwszej połowy znowu to nasza drużyna mogła zdobyć kolejną bramkę. Do przerwy wynik jednak się nie zmienił. Drugą  połowę tak jak i pierwszą zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze mając ponownie dwie znakomite szanse bramkowe. W dalszej część meczu drugiej połowy jedni i drudzy mieli swoje strzeleckie okazje. Bardzo bliski podwyższenie w naszej drużynie był między innymi Dul.  Niestety to czego nie wykorzystaliśmy my wykorzystali zawodnicy LZS Krzątki w 71 minucie spotkania. Mniej więcej od 80 minuty spotkania KS chcąc odzyskać prowadzenie lekko zaczynał ryzykować w defensywie stwarzając sobie kolejne okazje bramkowe, np. Kozłowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Mógł mieć znakomitą okazję Kotwica ale sędzia uznał, że zawodnik KS znajdował się na pozycji spalonej, nasz zaw. wychodził na czystą pozycję (a u kibiców KS wręcz zawrzało z tej decyzji sędziego) . W samej końcówce zabójczą kontrakcję wyprowadzili piłkarze LZS zdobywając gola na 2-1. Ale ostatnie słowo należało do KS Żupawy. Fenomenalny gol z rzutu wolnego Różyckiego dał naszej drużynie remis, a kibice KS Żupawy niemal o szaleli. Moim zdaniem z przebiegu meczu wynik nie krzywdzi nikogo.

Wkrótce opis z meczu minuta po minucie.

02' Strata piłki w okolicach środka boiska, Szybko wyprowadzona akcja. Dwóch zawodników LZS Krzątki na jednego naszego piłkarza, na szczęście nieodpuszczający Żak w ostatniej chwili blokuje strzał na 16m
05' Zawodnik gospodarzy znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem, strzelając z 9m nie trafił w światło bramki. Mamy niesamowicie dużo szczęścia
08' Pierwszy konkretny atak KS. Dul z dystansu i 1-0 dla KS, świetny strzał z 18m tuż przy słupku. Bardzo duża zasługo Kozłowskiego który mocno przyczynił się w tej bramkowej akcji.
18' Jak na razie mecz wyrównany
23' Przerwa w grze na uzupełnienie płynów

28' Strzał z 20m ponad naszą bramką bez żadnego zagrożenia
30' Środek blokuje bardzo groźny strzał z 10m, rożny dla LZS Krzątki
33' Krzątka przejmuje inicjatywę
35' Kotwica przymierzył z dystansu jednak nie wyszedł ten strzał naszemu napastnikowi
38' Świetna akcja Kozłowskiego który wywalczył piłkę z pod linii bocznej boiska, natychmiast wbiegając z futbolówką w szesnastkę oddał strzał z około 10m, jednak tym razem rewelacyjnie obronił ten strzał bramkarz. Mamy rzut rożny
41' Strzał Dula z około 25m obok bramki
43' Bardzo mocny strzał z rzutu wolnego nieco ponad 0,5m nad naszą poprzeczką
44' Ależ groźna akcja KS Żupawy. Najpierw próbował Kotwica, potem Dul, ponownie Kotwica z 9,8m lecz jego strzał trafia w jednego z piłkarzy LZS Krzątki na 6m i piłka wychodzi po za bramkę
45'+1 Koniec. Po bardzo ciężkiej pierwszej połowie prowadzimy 1-0

46' Składna akcja Krzątki, wstrzelenie piłki w 7m naciskany zawodnik LZS oddaje strzał zewnętrzną częścią stopy i piłka przelatuje nad naszą bramką
47'Ależ był groźnie tym razem bardzo dobrze spisuje się bramkarz KS. Szybkim wyjściem znacznie przysłania światło bramki odbijając na 14m strzał z tuż za pola karnego. Tak jak na początku pierwszej połowy tak i tym razem mamy masę szczęścia
51' Strzał Kozłowskiego z rzutu wolnego z 20m z bocznych rejonów pola karnego. Bramkarz Krzątki bez problemów wyłapuje
54' Ah. Zabrakło cm Kotwicy do dojścia do piłki wrzuconej z rzutu wolnego na 5m
57' Wrzutka w 6m, Dul strzela z główki, bramkarz fantastycznie broni, ależ to była okazja, coś niesamowitego, jak to nie wpadło
63' Dośrodkowanie na 7m, przedłużenie piłki główką, futbolówka zmierza tuż pod poprzeczkę naszej bramki. Jednak bramkarz KS w tej sytuacji będąc czujny nie dał się zaskoczyć. Rożny dla gospodarzy
64' Tym razem wrzutka na dłuższy słupek pod bramkę LZS, strzał Węglarza z główki ale piłka nie trafia w światło bramki przelatując wzdłuż niej
70' Kozłowski ominął dwóch zawodników Krzątki w ich polu karnym, niestety strzał z 14m już nie wyszedł
71'Ależ kontra lewą flanką miejscowych. Płasko dośrodkowana piłka na 7m, kontrujący strzał nabiegającego piłkarza Krzątki i mamy wyrównanie
79' Zmiana w naszej drużynie Kochanowicz w miejsce Fudalewskiego
80' KS chcąc odzyskać prowadzenie stara się odważniej atakować
84' Sam na sam Kozłowski strzela z 8m ponad poprzeczką. (Ta sytuacja chyba będzie się śniła po nocach)
85'Kotwica wychodzi sam na sam z bramkarzem, sędzia liniowy pokazuje spalonego. Chyba nie słusznie, a u naszych kibiców wręcz się zagotowało. Porządkowi po krótkiej  przerwie w grze uspakajają naszych kibiców
87' KS zmienia. Chmielowiec za Wilka
88' Wciąż atakuje KS ryzykując w obronie, w ostatniej chwili zawodnik Krzątki przerywa zmierzającą piłkę do niepilnowanego piłkarza KS Żupawy na 8m. Mamy rożny
89' Zabójcza kontrakcja LZS Krzątki. Fantastyczna główka po wrzutce na 8m nabiegający zawodnik gospodarzy potężnie uderzył i wyprowadził swój zespół n prowadzenie
90' Sędzia dolicza 3 minuty
90'+3 Rzut wolny dla KS Żupawy. Do piłki podchodzi Różycki. Strzela i piłka grzęźnie w bramce. Coś fantastycznego cóż to był za strzał , gol stadiony świata. A z trybun chwila głośnego dopingu jeszcze jeden, jeszcze jeden.
90'+3 Więc jeszcze KS próbuje, ale bez skutku.
90'+4 Sędzia kończy to spotkanie