Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

JAK NASZ KS KOŃCZYŁ DWA UBIEGŁE SEZONY

• autor: kszupawa2012, 2015-06-20 14:23

Klub Sportowy Żupawa powstały w 2012 roku w swojej historii rozgrywki ligowe kończył dwukrotnie, niestety oba kończyły się naszymi wyjazdowymi porażkami. Po raz pierwszy tego sezonu rozgrywki ligowe pożegnamy na własnym stadionie.

W rozwinięciu krótkie opisy z tych dwóch meczów.

Sezon 2012/2013

LZS Krzątka 4-1 KS ŻUPAWA                 23.06.2013
23' 0-1 KOZIEŁ Zbigniew
30' 1-1 (pk.)
57' 2-1
78' 3-1
80' 4-1
90' (pk) niewykorzystany

Krótki opis z meczu:
ZASŁUŻONA PORAŻKA KS ŻUPAWY.

I połowa.
W niej grę prowadziła drużyna Krzątki, KS Żupawa nastawiła się na kontrataki które to były bardzo grożne, nasi piłkarze w grze obronnej spisywali się bardzo dobrze gdyż rywale nie stwarzali sobie dogodnych okazji do zdobycia gola. Jedynego gola zdołali strzelić z rzutu karnego spowodowanego przez zagranie piłki ręką w polu karnym. W końcówce jeden z zawodników gospodarzy popisał się pięknym strzałem z przewrotki, lecz nasz bramkarz wybronił ten strzał w wielkim stylu. Mieli również dobrą okazję na gola po stz. z ok.8m, piłka minęła już naszego bramkarza, na szczęście jeden z naszych piłkarzy świetnie asekurował i wybił piłkę z linii bramkowej.

My ustawieni na kontrataki świetnie sobie radziliśmy, sam gol zdobyty został po znakomitej kontrze strzelając z ok.9m z lewej strony bramki, piłka odbijając się od słupka zatrzepotała w siatce miejscowej drużyny, do okazji strzelenia kolejnych goli miał przede wszystkim Kozieł Z. mogący przynajmniej dołożyć jeszcze dwa trafienia , po niemal identycznych kontrach co pierwszy gol, niestety jego strzały kończyły się niecelne.
II połowa
To niestety absolutna dominacja drużyny LZS Krzątka, KS nie zagroził prawie ani razu. Jedyna okazja dla naszej drużyny to i tak przestrzelony rzut karny w 90 minucie przez Kozieł Z.
Młoda drużyna Krzątki wyprzedzała naszych piłkarzy niemal w każdej sytuacji. Wynik 1-4 to najmniejszy wymiar kary dla naszej drużyny. Dlaczego tak fatalnie zagraliśmy drugą połowę?

Jedyny powód który się nasuwa, to chyba niepotrzebne zmiany trenera oraz przesuwanie piłkarzy na inne pozycje, w których to sobie kompletnie nie poradziły tak jak i nasi zmiennicy.
KS ŻUPAWA kończy sezon na 9. miejscu, zaś nasz dzisiejszy rywal uplasował się na 4. lokacie

SEZON 2013/2014

LZS Zbydniów  2-0  KS ŻUPAWA            21.06.2014

71'   1-0
87'   2-0

PORAŻKĄ ŻEGNAMY SEZON

KS Żupawa w swym ostatnim ligowym meczu tego sezonu uległa w wyjazdowym pojedynku ze Zbydniowem 0-2.
Nasza drużyna dzielnie walczyła broniąc się przed atakami Zbydniowa i sama wyprowadzając bardzo groźne kontrataki, przy odrobinie większemu szczęściu mogliśmy z pewnością zdobyć choćby jeden punkt a na pewno przynajmniej gola honorowego.

14’ Fantastyczna okazja dla naszego zespołu, do podania z głębi pola na 20m od bramki Samtelu Zbydniów. Szybszy od bramkarza okazał się nasz zawodnik który do piłki dobiegł pierwszy, świetnym zwodem kompletnie zmylił wybiegającego bramkarza, na 10m przed sobą miał już tylko pustą bramkę jednak jakimś cudem w nią nie trafił

22’ Bardzo groźny strzał po dośrodkowaniu na 7m, piłka poszybowała niewiele nad naszą bramką
47’ Ależ okazja dla miejscowych, dośrodkowanie z rożnego strzał z główki i dużym refleksem popisuje się nasz bramkarz, jednak gdyby strzał nie byłby w środek bramki wtedy znacznie więcej nasz goalkeeper mógł mieć problemów
48’ Znakomity kontratak naszej drużyny, niestety zakończył się strzałem niezbyt udanym z 18m, nasz atakujący miał znakomitą okazję którą powinien zdecydowanie lepiej wykończyć
64’ Najładniejsza chyba dotąd akcja meczu, gra z klepki przed naszym polem karnym zakończona bardzo mocnym strzałem po którym piłka mija bardzo niewiele naszą bramkę
71’ Samtel swymi częstymi atakami dopiął swego, dośrodkowanie na 7m, tam po raz pierwszy przytrafił się poważniejszy błąd w kryciu przez naszych piłkarzy i niepilnowany gracz Zbydniowa mocnym precyzyjnym strzałem nie dał wielkich szans naszemu bramkarzowi na skuteczną obronę tego uderzenia
87’ Kapitalne wyłożenie piłki w okolice 8 metra, strzał natychmiastowy z woleja i Samtel potwierdza swą przewagę i podwyższa wynik spotkania na 2-0

km - 20
ilość kibiców KS- 18

Niestety dzięki dzisiejszej porażce faktem stał się spadek naszej drużyny na przedostatnie miejsce w tabeli

Tego sezonu liczymy na pierwszy historyczny triumf naszej drużyny na finiszu rozgrywek, który z pewnością byłby uwięcznieniem znakomitego sezonu 2014/2015 naszego klubu.