Tarnowska W. 6-2 (d-L)

Aktualności

LEPSZY WYGRAŁ

• autor: kszupawa2012, 2015-09-27 15:00

KS Żupawa dzisiejszego dnia odnosi w pełni zasłużone wyjazdowe zwycięstwo z KS Wolą Baranowską 3-1.
Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nasza "Żupawka" awansowała na 4.miejsce w ligowej tabeli.

KS Żupawa w dzisiejszym meczu wyszła ustawieniem 4-3-3 co spowodowało, że od początku spotkania nasz klub narzucił przeciwnikowi własny styl gry, groźnie atakując bramkę miejscowej drużyny. Dobrą okazję na zdobycie gola nasi piłkarze mieli już w pierwszej minucie, lecz strzał Stybla obronił bramkarz.
KS raz za razem atakował, a Wola w końcu musiała popełnić błąd i go popełniła, faulując naszego piłkarza w polu karnym. Niestety jedenastki na gola nie potrafił zamienić Stybel. Jego strzał obronił bramkarz.
Nasi piłkarze nie poddali się i wciąż groźnie atakowali drużynę Woli Baranowskiej dążąc do pierwszej bramki. Ta sztuka udała się Kotwicy który strzałem z rzutu wolnego zaskoczył niezbyt dobrze interweniującego bramkarza. (Był to 200 gol w meczach ligowych naszej klubu)
Końcówka meczu pierwszej połowy  lekko się wyrównała, ale nasi piłkarze mieli wszytko pod kontrolą.
Do przerwy KS Żupawa z jak najbardziej zasłużonym prowadzeniem. Wola Baranowska nie zagroziła poważnie ani razu naszej bramce.

Drugą połowę ponownie nasz KS rozpoczął z dużym rozmachem, jednak to gospodarze już na samym początku wyrównali stan meczu na 1-1. Chwilę po stracie gola Żupawa nie najlepiej prezentowała się na boisku. Więc potrzebne były zmiany w naszej kadrze, które okazały się w stu procentach trafnymi. W 59 minucie świetną akcję przeprowadził Fudalewski zagrywając do Tarnowskiego który świetnie wykończył całą akcję strzelając gola. Kolejną wyśmienitą okazję "Żupawka" miała w 72 minucie gry. Ponownie ładna akcja "Fudala" lecz tym razem nie potrafił wykończyć jej Kotwica przegrywając pojedynek z bramkarzem. Żupawa dokończyła dzieła po szybkim wznowieniu piłki z pod naszej bramki na dziesięć minut przed końcem strzelając trzeciego gola za sprawą Kozieł Zbigniewa. Wola Baranowska najpoważniej zagroziła naszej bramce w 90 minucie (nie licząc bramkowej akcji) gdzie zawodnik miejscowej drużyny wślizgiem na piłkę próbował skierować ją do bramki z 3 metrów lecz nieznacznie się pomylił.

KS Żupawa wygrała mecz w pełni zasłużenie i po 8.kolejkach jest nadal niepokonaną drużyną w lidze.

Duże brawa należą się również naszym kibicom którzy ten wyjazd zaliczyli w 53 osobowej grupie.

Na KS ŻUPAWA TV można zobaczyć niewykorzystany rzut karny.

Opis z meczu "minuta po minucie" w rozwinięciu

01' Bardzo dobra okazja dla KS. Stybel strzela z 15m, bramkarz odbija piłkę poza bramkę. Mamy rożny
01' Wrzutka z rożnego, strzał z 6m Dula, piłkę sprzed linii bramkowej wybijają obrońcy Woli
05' Strzela Kotwica z 14m lecz troszkę za słabo by zaskoczyć bramkarza
06' Na mecz dotarła policja

08' Kolejny strzał na bramkę, tym razem strzela Faliszewski i kolejny raz broni bramkarz
09' Atak za atakiem naszych piłkarzy, faul w polu karnym na Faliszewskim i mamy jedenastkę
09' Strzela Stybel, bramkarz broni. Jeszcze w zamieszaniu na 6m próbuje dobić ponownie Stybel jednak już nie skutecznie a obrońcy wybijają futbolówkę. Karny zmarnowany
12' Stybel strzela z 14m, bramkarz broni ale mamy rzut rożny
15' Zdecydowana dominacje na boisku KS Żupawy w pierwszym kwadransie gry
16' Dobrze na przedpolu bramkarz KS wybija piłkę na aut na wysokości około 30m, jeśli zawodnik gospodarzy dobiegł by pierwszy znalazłby się w wyśmienitej okazji strzeleckiej
18' Wola Baranowska nieco otrząsnęła się po atakach KS Żupawy, w końcu starając się wyprowadzać ofensywne akcje
19' Wychodzący na dobrą pozycję Kotwica zostaje z faulowany na 20m
20' Ze stałego fragmentu gry uderza Kotwica, nienajlepsza interwencja bramkarza i obejmujemy prowadzenie. 1-0 dla KS Żupawy
Dwadzieścia pięć minut za nami. KS zdecydowanie na zasłużonym prowadzeniu

30' Wrzutka Dudka z wolnego, do główki doszedł Kotwica, jednak jego strzał wędruje w sam środek bramki dokładnie tam gdzie znajdował się bramkarz
38' KS Żupawa gra dzisiaj bardzo dobry mecz, nasi piłkarze są aktywni grając na wyprzedzenie. Mamy zdecydowaną przewagę w grze
40' Dul z dystansu, niecelnie
43' Końcówka meczu bardzo spokojna
45' Koniec. Do przerwy schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem

48' Świetna wrzutka Dudka w 4m na dłuższy słupek, do piłki doszedł któryś z naszych piłkarzy strzelając z główki, jednak strzał świetnie broni bramkarz. Mamy tylko rzut rożny
48' Wrzutka z rożnego, z główki strzela Dul, bramkarz Woli na posterunku
50' Jedna z nielicznych groźniejszych akcji w tym meczu gospodarzy natychmiast zamieniona na gola. Najpierw strzał wbiegającego zawodnika z prawej flanki z 9m broni nasz bramkarz, niestety odbitą piłkę na 4m jako pierwszy  przechwycił napastnik Woli  i skierował ją obok leżącego bramkarza już do pustej bramki. 1-1 Wielu osobom przypomniał się ostatni pojedynek z LZS-em Żabno
56' Pierwsza ale podwójna zmiana w naszym zespole. Na boisku pojawia się Tarnowski i Kozieł, plac gry opuszcza Faliszewski i Lis
58' Po stracie gola nasz KS nie prezentuje się najlepiej
59' Fantastyczna akcja prawą flanką Fudalewskiego, przebiegając spory dystans już w polu karnym ze sporą łatwością ograł piłkarza gospodarzy, zagrał do wbiegającego Tarnowskiego na 5m który pewnie wykańcza całą tą szybką akcję strzałem pod poprzeczkę.
63' Do piłki po wrzutce z rzutu wolnego dochodzi Kotwica, lecz nie trafia czysto w piłkę ułatwiając skuteczną interwencję bramkarzowi.
70' KS Żupawa ponownie sprawia lepsze wrażenie z gry
69' Strzał na naszą bramkę z dystansu kompletnie nie udany
72' Świetna kontra Fudalewskiego który wyprowadził kolejny bardzo groźny atak prawą stroną boiska. Gdy nasz skrzydłowy pomocnik znalazł się blisko pola karnego bardzo dobrze odegrał na 16 metr do Stybla, nasz napastnik zauważył lepiej ustawionego Kotwicę zagrywając mu piłkę jednak nasz zawodnik przegrywa pojedynek z bramkarzem Woli Baranowskiej, piłkę odbitą przez bramkarza najszybciej przechwytuje Kotwica  i zostaje z faulowany tuż przed polem karnym. Mamy rzut wolny
73' Strzela Dudek wprost w mur
77' Kotwica faulowany w okolicy środka boiska, nasz napastnik wychodziłby na czystą pozycję. Sędzia każe zawodnika Woli żółtą kartką, chociaż mogło być różnie
80' Wznowienie wykopem piłki z "piątki" jeden z naszych piłkarzy wywalczył piłkę natychmiast zagrywając ją do Kozieł Zbigniew, który mimo asekuracji dwóch piłkarzy w pełnym biegu wbiegł w pole karne i strzałem po dłuższym słupku z ok.13m pokonuje interweniującego bramkarza. 3-1 dla KS Żupawy (Kozieł Zbigniew zdobywa dla KS Żupawy 97 gola licząc wszystkie mecze typu sparingi, ligowe)
83' Strzał Dula, bramkarz broni
85' Wilk i Wolak za Żaka i Fudalewskiego

88' Sędzia informuje, że doliczy 2 minuty
89' Strzał na naszą bramkę. Maciąg interweniuje bezbłędnie
90' Ależ tym razem było groźnie pod naszą bramką. Wrzutka na dłuższy słupek na 3m , wślizgiem atakuje piłkę zawodnik gospodarzy minimalnie pudłując
90' Jednak kończymy dokładnie w 90 minucie gry. Dzisiaj jak najbardziej zasłużenie wygrywamy

Kibice KS mogą oblewać kolejne zwycięstwo:)

Odjeżdżamy

Lp. Nazwa drużyny   (Forma)   M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.
  8 0 0 0 8 3 - 36 -33
14. minus 8 0 0 0 8 6 - 40 -34