Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

KAPITAN DRUŻYNY RATUJE LIDERA LIGI

• autor: kszupawa2012, 2016-05-03 23:10

Kolejnym zwycięstwem kończy się mecz KS Żupawy, tym razem nasi zawodnicy pokonali Tarnowską Wolę 3:1

Przed meczem wydawało się, że lekki kryzysik jaki posiadał nasz zespół jest już zażegnany, niestety po dzisiejszym spotkaniu znowu czegoś zabrakło. Nasi piłkarze mimo zwycięstwa, swą grą raczej nie zachwycili.

Pierwsze minuty meczu minimalnie, wydaje się należały do gości. Jako pierwsi na bramkę celny strzał oddali piłkarze KS Żupawy konkretnie Dul. Jednak prawdziwe poważne podbramkowe zagrożenie stworzyli zawodnicy Tarnowskiej Woli którzy byli bardzo aktywni od początku tego meczu. Piłka po strzale z ok .18m wylądowała na naszym słupku. Żupawa mogła szybko odpowiedzieć lecz gol minutę później strzelony przez Laskowskiego nie został uznany ponieważ nasz zawodnik był na pozycji spalonej. Tarnowska wciąż groźnie atakowała a strzał z 14 minuty był minimalnie niecelny. Żupawa również się odgrażała groźnymi atakami, lecz trzy minuty później zamiast gola mieliśmy kolejnego spalonego którego zdecydowanie powinniśmy uniknąć. Od mniej-więcej 20 minuty KS zaczął wreszcie przeważać lecz niewiele z tego wynikało. Wynik spotkania otworzył Fudalewski strzałem z główki z około 9m po dalszym słupku. Naszą drużynę chyba cała ta sytuacja zbytnio uśpiła i perę minut później w bardzo łatwy sposób rywal wyrównał. Żupawie ten mecz się nie układał, nie układał się również naszemu bramkarzowi jego błąd w 41 minucie piłkarze z Tarnowskiej powinni wykorzystać, jednak Żupawa miała w tej sytuacji masę szczęścia.

Wielu kibiców czekało, że drugą połowę nasi piłkarze zagrają o niebo lepiej.
Niestety gra się nie zmieniła a przyjezdni swą okazję z 49 minuty po kolejne słabszej interwencji goalkeepera mogli zamienić na gola. Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy co tu dużo pisać bardzo słabe w naszym wykonaniu. Do 73 minuty żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnych okazji do zdobycia gola, no może jeden wypad Dula zasłużył na odrobinę uwagi lecz jego końcowy strzał pozostawił wiele do życzenia. Tarnowska Wola w 74 minucie spotkania zaprzepaściła fenomenalną szansę na objęcie prowadzenia jednak ich zawodnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem który poniekąd odkupił słabsze interwencje w tym meczu. Gra KS Żupawy nie porywała i były spore obawy, że ten mecz może zakończyć się nawet porażką. Wreszcie nadeszła 84 minuta gdy do piłki ustawionej na około 20,22m podszedł nasz kapitan Dul Łukasz, po jego precyzyjnym strzale z rzutu wolego piłka przeleciała tuż nad murem wpadając obok bezradnego bramkarza całkowicie odmieniając losy tego spotkania. Załamana Tarnowska Wola chwilę później straciła kolejną bramkę w której dużo zasług należy się Fudalewskiemu który zainicjował całą tą podbramkową sytuację a bramkę zdobył Faliszewski Marcin wykorzystując swą bardzo dobrą okazję.  Szał radości trenera, prezesa, kibiców było wiadomo, że jest już po meczu. Sędzia doliczył 4 minuty ale wynik nie uległ już zmianie.
Niestety w całej tej akcji na 3-1 kontuzji doznał Fudalewski i musiał opuścić boisko (trzymamy kciuki i wierzymy, że nie będzie to poważna kontuzja a Fudalewski w pełni sił wybiegnie w kolejnym ligowym meczu).

Niebawem gol strzelony z rzutu wolnego Dula Łukasz będzie można zobaczyć na filmiku youtube.
Link do filmiku w rozwinięciu
Opis minuta po minucie w rozwinięciu

04' Brutalny faul na Tarnowskim, sędzia bez wahania ukarał zawodnika gości żółtą kartką
07' Spotkanie wyrównane, może nawet z lekką przewagą gości
08' Pierwszy celny strzał z 20m po indywidualnej akcji Dula
11' Bardzo aktywnie gra Tarnowska Wola, a nasi zawodnicy lekko się pogubili, mocny strzał z około 18m i piłka ląduje na słupku naszej bramki próba dobitki zostaje wyblokowana na 8m przez naszych defensorów
13' Gol Laskowskiego, niestety nasz napastnik znajdował się na ofsajdzie
14' Kolejny raz bardzo groźnie pod bramką KS. Zawodnik Tarnowskiej Woli wbiegając od bocznej lini pola karnego przeniusł z 8m piłkę tuż nad naszym okienkiem bramki
17' Ależ nasi zmarnowali szansę, naciskany bramkarz wybija piłkę która spada na 20m pod nogi Tarnowskiemu, niestety nasz drugi napastnik Laskowski lekko się zagapił będąc na pozycji spalonej zamiast pozostawić piłkę Tarnowskiemu postanowił ją przejąć i sędzia zmuszony był odgwizdać w tej sytuacji
19' Wymiana ciosów. Ponownie Laskowski w roli głównej, szkoda z 5m nie trafia w piłkę
21' Kozioł z ok. 30m obok bramki. Żupawa powoli zaczyna przeważać
26' Wrzutka z wolnego Różycki główkuje z 8m a piłka przelatuje nad bramką
31' Szybka akcja KS, wrzutka Cąpały po akcji prawą flanką w 7m. Nabiegającemu Tarnowskiemu zabrakło troszkę, a piłka po próbie strzału z główki nie zmienia wystarczająco kierunku lotu i wychodzi poza szesnastkę
33' Strzał na bramkę piłka odbija się wysoko w górę od zawodnika Tarnowskiej Woli, futbolówka spadając na 9m trafia do Fudalewskiego który strzałem z główki po dłuższym słupku , mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza pakuje ją do bramki.
35' Zbyt łatwo i na zbyt dużo pozwoliła nasza defensywa zawodnikowi Tarnowskiej Woli, który w polu karnym ominął paru naszych i z 8m pokonał bramkarza KS Żupawy. Błyskawiczne wyrównanie 1-1

38' Mecz po stracie gola wyraźnie się wyrównał
39' Bardzo dobrze i przytomnie z linii końcowej boiska zagrywa jeden z naszych piłkarzy do Kozio
ła wycofując piłkę na 14m w pole karne, nasz zawodnik strzela z pierwszej a piłką w okolicy 0,5m mija słupek
41' Prosty błąd bramkarza KS i tylko szczęście ratuje nas przed stratą gola. Zawodnik gości nie trafia w bramkę z około 12m
45' Strzał Kozioła z rzutu wolnego, bramkarz bez problemów
45'+1 Koniec pierwszej połowy

49' Strzał na naszą bramkę, Myszka nie oczekiwanie z problemami, dobitka z 6m i piłka ląduje w barmkarskich rękawicach. I znowu sprzyjało nam troszkę szczęście. Dobrze że ta piłka odbita została przez bramkarza lekko w bok
50' Kolejny strzał na naszą bramkę, tym razem uderzenie z 17m nasz bramkarz broni
54' Bardzo źle wygląda gra naszej drużyny od początku tej drugiej połowy
55' Żupawa wyszła z kontrą. Dul z dość dobrej okazji wyraźnie przestrzelił
56' Kozieł za Różyckiego
58' Strzał z dystansu Dula i piłka przelatuje obok bramki
61' Strzał z wolnego na naszą bramkę, goalkeeper KS Żupawy bez problemu broni ten niegroźny strzał
68' Kasak za Tarnowskiego
71' Od dłuższego czasu obie drużyny nie stwarzają sobie dogodnych okazji do zdobycia gola, a mecz wygląda dość przeciętnie
74' Myszka odkupuje te wszystkie słabsze interwencje, tym razem ratując nas przed stratą gola. Nasz bramkarz okazał się lepszy w pojedynku sam na sam z zawodnikiem Tarnowskiej Woli. Och wróciliśmy z dalekiej podróży
77' Wolny dla KS. Nasz zawodnik fatalnie strzela.
Aż ciężko uwierzyć, że naszej drużynie tak nic nie może wyjść. Ten mecz spokojnie jak na razie może pretendować do najsłabszych meczy w tym sezonie
, może być ciężko o korzystny wynik
79' Faliszewski za Cąpałę
83' Tutak za Zielińskiego
83' Rzut wolny dla KS Żupawy  strzał wprost w mur, Żupawa przejmuje piłkę i będzie mieć jeszcze jeden rzut wolny około 5m bliżej niż ten pierwszy, zawodnik Tarnowskiej przewinił
84' Duuuulllllllllllllll 2:1 Świetnie wykonany rzut wolny prowadzimy, bramkarz nawet nie drgnął.
86' Niecelny strzał z 16m na naszą bramkę
87' Fudalewski rewelacyjnie pociągnął zagrywając kapitalną piłkę do Faliszewskiego który będąc oko w oko na 9,8 m z bramkarzem zdobywa gola. 3-1
Niestety Fudalewski okupił tą akcję groźnie wyglądającą kontuzją.
90' Zakotłowało się lekko pod bramką rywali, ale tym razem piłka nie wpada do bramki.
90' Sędzia doliczył cztery minuty
90'+1 Duma za kontuzjowanego Fudalewskiego
90'+3 Jeszcze próbuje Tarnowska Wola ale bez skutku
90'+4 Koniec. Uff udało się, trzy punkty zostają w Żupawie

Po przeciętnej pierwszej połowie, wszyscy liczyli na lepszą drugą. Niestety ta druga była gorsza ale co najważniejsze była zwycięska. KS Żupawa po słabszym meczu zgarnia trzy punkty utrzymując pięciopunktową przewagę nad drugą drużyną ligi.