Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

LIDER WCIĄŻ Z PROBLEMAMI. KRZĄTKA GÓRĄ

• autor: kszupawa2012, 2016-05-08 15:00

KS Żupawa przegrywa drugi mecz tej wiosny, tym razem ulegliśmy na wyjeździe z LZS Krzątką 1-2.
Pierwszy gol dla Krzątki padł z rzutu karnego (niebawem można będzie całą sytuację zobaczyć na filmiku youtube. Mi wydaje się, że karny był lekko naciągany)
Kolejna bramka dla Krzątki padła po zespołowej akcji, mimo sygnalizacji bocznego sędziego o pozycji spalonej sędzia główny zdecydował się uznać bramkę.
Gol dla Żupawy padł w doliczonym czasie gry, a do bramki rywala po raz  pierwszy w tej rundzie zdobył Tarnowski Rafał po strzale z główki, asystował Faliszewski Marcin.

KS Żupawa mecz rozpoczęła z wielkim animuszem strzelenia gola. Nasi zawodnicy całą pierwszą połowę byli drużyna przeważającą lecz ponownie zabrakło trochę szczęścia w wykończeniu sytuacji. Krzątka ograniczała się jedynie do kontrataków którymi poważnie nie zagrażała naszej bramce. Dobrą być może okazję mógł mieć Kozioł jednak nasz rozpędzony zawodnik został równo wycięty tuż przed polem karnym a piłka po strzale z rzutu wolnego obiła mur i wyleciała poza bramkę. Do przerwy wynik bezbramkowy

Drugą połowę Krzątka rozpoczęła nieco śmielej ale przebieg gry szybko powrócił do gry z pierwszej połowy. Do 63 minuty czyli do rzutu karnego gospodarze nie stwarzali groźnych sytuacji a Żupawa tak jak w pierwszej połowie wciąż atakowała lecz nadal nie potrafiła stworzyć tej właściwej akcji po której moglibyśmy cieszyć się z gola. Zawodnik Krzątki karny wykorzystał bezbłędnie  a na trybunach kibice miejscowej drużyny eksplodowali z radości. KS Żupawa rzuciła się do ataków, bardzo dobrze wrzuconej piłki na 5m nie wykorzystał Kasak posyłając piłkę obok bramki. Żupawa groźna była z rzutów rożnych których w tym meczu dla nas sądzę było grubo ponad dwucyfrowy wynik jednak jeśli główkowe pojedynki wygrywali nasi piłkarze to piłka mijała bramkę LZS Krzątki. W kolejny szał radości kibice jak i piłkarze Krzątki wpadły w 74 minucie meczu, w której to zdobyli drugą bramkę.  Mimo ogromnych starań w pozostałych minutach  zawodników KS Żupawy piłka jak zaczarowana nie chciała znaleźć kierunku do bramki. Groźnie dwukrotnie próbował Tarnowski raz strzałem z główki niewiele po mylił się,  drugi raz również strzałem z główki trafił tylko w słupek. Znakomitą okazję zmarnował Dul również uderzając piłkę głową z 4m tak nie fortunnie, że futbolówka odbijając się od murawy przeleciała nad poprzeczką. Nasi dopięli swego lecz gol Tarnowskiego był zdecydowanie za późno by jeszcze mógł coś w tym meczu zmienić. Sędzia nie pozwolił nawet już wznowić gry tym samym porażka naszej drużyny stała się faktem.

Podsumowując gra z przebiegu meczu nie wyglądała źle, nasi piłkarze grali dobry szybki futbol mając kilka dobrych sytuacji podbramkowych. Jak się okazało dzisiaj prześladował nas spory pech. Może karny nie był  tak wyraźny ale był, może spalony był naprawdę lecz sędzia zdecydował inaczej można się czepiać sporo rzeczy, ale Krzątka to co miała to wykorzystała i jak się okazało, to wystarczyło by odebrać komplet punktów liderowi ligi. Żupawa musi zacząć w końcu wykorzystywać swe okazje których stwarzamy naprawdę sporą ilość.

Linki do filmików w rozwinięciu

Jutro skrót meczu z wszystkich godnych uwagi akcji z tego spotkania (informuję iż nie będzie jedynie gola na 2-0 i okazji Kasaka Pawła) Filmik będzie można oglądnąć najpóźniej w godzinach popołudniowych

Gol na 2-0 dla Krzątki: brak