Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

DUŻE BRAWA DLA PIŁKARZY. CENNE TRZY PUNKTY JADĄ DO ŻUPAWY

• autor: kszupawa2012, 2016-05-26 15:10

Pogrążony w pladze kontuzji zespół KS Żupawy dzisiejszego dnia odnosi bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo nad Płomieniem Chmielów 2-0.

Nasi piłkarze początek meczu zaczęli bardzo ostrożnie, koncentrując się by nie stracić jako pierwsi gola, i ta sztuka udała się wręcz wyśmienicie.
Początek meczu należał do Chmielowa to własnie gospodarze byli drużyną chcącą zdobyć szybkiego gola. W pierwszych dziesięciu minutach meczu Płomień próbował kilkukrotnie strzelać na naszą bramkę co dla nas szczęśliwie bo z mizernym skutkiem. Jako pierwsi znakomitą okazję na objęcie prowadzenia stworzył sobie KS Żupawa w 12 minucie. Strzał z główki Kasaka z 7,8m obronił dość szczęśliwie bramkarz. Płomień w tej części meczu (przynajmniej do 25 minuty) był stroną przeważającą znacznie częściej goszcząc pod naszą bramką. W tym przedziale dość groźnie było w 25 minucie, gdzie sprytnie z rzutu wolnego piłkę rozegrał Chmielów, ta jednak przeleciała wzdłuż naszej bramki. W tym czasie KS Żupawa ograniczała się jedynie do kontrataków. Nasi zawodnicy ponownie zagrozili bramce przeciwnika w 27 minucie gdzie swą kolejną okazję miał Kasak, jednak jego strzał został wyblokowany na 8m i nasz KS miał tylko rzut rożny. Wyraźniejsza zmiana w grze nastąpiła w 32 minucie gdzie po czerwonej kartce plac gry musiał opuścić jeden piłkarz z Chmielowa i Żupawy. Nasi piłkarze nieco śmielej atakowali co poskutkowało faulem w polu karnym na Kozieł Zbigniewie a sędzia zmuszony był wskazać na 11m. Jedenastkę na gola zamienił Laskowski. W 45 minucie kontuzji doznał nasz bramkarz (w przerwie dojechało pogotowie) Sędzia do pierwszej połowy doliczył 5 minut w których nasz KS mógł dobić rywala, jednak piłka po strzale Dula trafiła tylko w poprzeczkę.

Druga połowa bardziej wyrównana. Na początku Płomień ponownie oddawał sporo strzałów jednak nadal większość ich nie było celnych, Żupawa również raz po raz groźnie odpowiadała. Kolejny gol dla Żupawy wpadł w 55 minucie autorstwa Tutaka Tomasz który niemal do pustej bramki dobijał potężny strzał z rzutu wolnego Kozieł Zbigniewa. Kolejna wyśmienita okazja na zdobycie bramki miała miejsce w 62 minucie. Kozieł Zbigniew na pełnym biegu wpadł w pole karne uderzył z 10m po dłuższym słupku, futbolówka odbijając się od słupka trafiła w drugiego i wyszła w pole po czym wybili ją zawodnicy miejscowej drużyny. (Dodam Tutak wszedł na boisko minutę wcześniej). KS Żupawa do 75 minuty grała bardzo dobrze próbując zdobyć kolejne gole. Końcowy kwadrans jednak należał dla gospodarzy którzy za wszelką cenę chcieli szalę zwycięstwa przechylić na własną korzyść. Bardzo groźnie pod naszą bramką było właśnie w 75 minucie, jednak piłka po strzale z główki mineła nasz słupek w okolicach 0,5m. Mimo ogromnych starań do samych końcowych minut, Płomień nie stworzył sobie klarownych okazji na pokonanie naszego bramkarza, jedynie miejscowi zawodnicy podejmowali próby strzałów z dystansu które w szczególności były niecelne.

Mecz który toczył się w ogromnej ulewie, zakończył się zwycięstwem naszej drużyny, mimo ogromnych kłopotów kadrowych stać nas na dużo. Dziękujemy i gramy dalej.

Opis "minuta po minucie" w rozwinięciu

LINK DO GOLA Z RZUTU KARNEGO LASKOWSKIEGO ŁUKASZA W ROZWINIĘCIU

GOL Z RZUTU KARNEGO

Pierwsze pięć minut, Płomień już dwukrotnie próbował strzelać na naszą bramkę, oba strzały jednak były niecelne
08' Mocne uderzenie z 17m nad naszą poprzeczką
12' Cąpała bardzo ładnie ograł rywala, wrzucił na 7,8m do piłki doszedł niekryty Kasak, oddał strzał z główki jednak trafił wprost w bramkarza. Pierwsza świetna okazja KS
15' Po pierwszym kwadransie przewagę w grze ma Płomień
17' KS cofnięty, kolejny rożny dla miejscowych i po raz kolejny bez zagrożenia
19' Potężna ulewa nad stadionem w Chmielowie

22' Groźnie zapowiadająca się kontra gospodarzy, (dwóch na jednego) powstrzymana na 30m przez naszego defensora
25' Ciekawie, zaskakująco rozegrany rzut wolny przez Chmielów z okolic 25m, szybko rozegrana piłka, mocna wrzutka w 5m, piłka przelatuje wzdłuż bramki tuż nad wbiegającymi zawodnikami Chmielowa
27' Szybkie wyjście z kontrą KS Żupawy. Różycki zagrywa w 14m do Kasaka, nasz napastnik przyjęciem piłki wykłada sobie ją od razu do strzału. Jednak w momencie oddania go w ostatniej chwili obrońca blokuje piłkę i mamy rzut rożny
31' Wciąż to Płomień z optyczną przewagą w grze
32' Nasz zawodnik uderzony, sędzia karze piłkarza Płomienia czerwoną kartką. Chwilę później konsultacja głównego arbitra z liniowym i czerwona kartka również dla naszego zawodnika. (Całkowicie trzeba przyznać, że nie jest zrozumiała ta decyzja. Nasz zawodnik ukarany nie wiadomo za co?)
36' Od chwili KS Żupawa gra odważniej
38' Potężna "bomba" zza pola karnego nad naszą bramką
39' Faul na rozpędzonym Kozieł Zbigniewie, rzut karny dla KS Żupawy
40' Laskowski w sam środek bramki. Bezbłędnie KS Żupawa wychodzi na prowadzenie 1-0

43' Faulowany nasz bramkarz (Myszka)
45' Niestety potrzebna będzie zmiana

45'+1 Maciąg za Myszkę
45'+1 Sędzia doliczył 5 minut
45'+4 Dul strzela z około 25m piłka ląduje na poprzeczce, dobitka Stybla z 8m tuż nad okienkiem bramki Płomienia Chmielów
45'+6 Koniec pierwszej połowy meczu

48' Stybel wychodzący niemal na czystą pozycję zostaje ścięty, żółta kartka dla faulującego
50' Wrzutka w 6m, nieczyste uderzenie piłki z główki nieobstawionego piłkarza Chmielowa  i bramkarz KS bez problemu wyłapuje ten strzał

52' Strzał z dystansu bardzo niecelny, bramkarz KS rozpocznie z piątego metra
53' Wolak pociągnął prawą flanką kończąc swą indywidualną akcję strzałem z około 20m, bramkarz z problemami odbija piłkę na rzut rozny
54' Tutak za Dula
55' Kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Kozieł z okolic 25m. Bramkarz z ogromnymi kłopotami wypluł piłkę przed siebie, jako pierwszy do niej dobiegł Tutak kierując ją z 5m do sieci. 2-0 dla KS Żupawy.
61' Fatalna decyzja bocznego sędziego, jak można było w tej sytuacji pokazać spalonego? Nasz zawodnik dobre 0,5m przed ostatnim zawodnikiem Chmielowa. To mogła być kolejna wyśmienita okazja dla KS Żupawy.  (Stałem na wprost, a ta pomyłka przeczuwam nie była przypadkowa bo praktycznie  tej sytuacji niemożna było się pomylić)
62' KS Żupawa w ataku. Kozieł Zbigniew wjeżdża w pole karne, strzela z 10m po dłuższym rogu, piłka najpierw odbija się od jednego słupka wpada w drugiego i wychodzi w pole. Ależ było blisko
63' Faliszewski za Kasaka
68' Atak lewą flanką, mocny plasowany strzał (wrzutka) mija nasz słupek w około 1,5m. Było groźnie
73' Ładna akcja Żupawy, Stybel ograł kiku rywali zagrał do Faliszewskiego, nasz zawodnik znajdując się już w dość ostrym kącie zdecydował się na strzał z około 2,3m piłka jednak przeleciała po bocznej siatce bramki
Nad stadionem wciąż wielka ulewa

74' Duma za Stybla
75' Ależ groźna główka z 8m, mija naszą bramkę. Płomień w szczególności groźnie i bardzo dobrze wyprowadza ataki które kończy bardzo niebezpiecznymi wrzutkami
84' Wciąż Płomień walczy było niebezpiecznie, ale obrońcy KS Żupawy wyjaśniają na 14m
87' Chyba nic nam już nie zagraża, strzał z 17m bardzo niecelny
88' Wolny z około 25m dla gospodarzy. Strzał, rykoszet i rzut rożny
89' Kolejny strzał z dystansu bardzo niecelny. Duże brawa należą się drużynie Płomienia Chmielów za walkę do samego końca
90' Sędzia doliczył 5 minut
90'+1 Znowu groźnie skrzydłem atakuje Płomień, wrzutka i będą mieć kolejny rożny
90'+4 Piłka w posiadaniu naszego bramkarza, a Chmielów wciąż w ataku