Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

LIDER GÓRĄ, AWANS NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

• autor: kszupawa2012, 2016-06-05 15:16

KS Żupawa w dzisiejszym meczu pokonała Iskrę Sobów na ich terenie 1-0 po golu Dula Łukasza.

Dla naszego klubu był to jubileuszowy setny mecz ligowy a zwycięstwo jakie w nim przyszło, bardzo przybliżyło nasz KS do upragnionego awansu do klasy "A". Do upragnionego celu pozostało zdobyć już tylko 3 punkty.

Dziękujemy panowie

Więcej na temat meczu w rozwinięciu...

Co do meczu, było to świetne widowisko takich meczy oby jak najwięcej. Kapitalna atmosfera stworzona przez kibiców obu drużyn było warto przyjść na ten mecz.
W rozwinięciu bramka z dzisiejszego meczu

Pierwsza połowa jak na mecz na szczycie lekko zawiodła.
W pierwszych 30 minutach meczu KS Żupawa jak i Iskra Sobów nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Końcowe piętnaście minut nasz klub lekko zaczął przeważać na około 10 minut przed końcem pierwszej połowy KS przeprowadził dwie dość groźne ataki jednak w obu sytuacjach zabrakło finalizacji. Zaś Iskra próbowała jedyni strzałów z dystansu. Do przerwy wynik bezbramkowy raczej jak najbardziej sprawiedliwy, obie drużyny mieli spore problemy z wyklarowaniem sobie sytuacji podbramkowych.

Drugą połowę nasi piłkarze rozpoczęli znacznie odważniej kilkakrotnie w pierwszych minutach zawodnicy KS dochodzili do strzałów jednak trzeba przyznać niebyły do strzały groźne. Im bliżej końca tym coraz więcej emocji, Iskra wiedząc, że remis nie daje im zupełnie nic nieco się odkrywała a KS Żupawa korzystała z coraz to większej swobody w ataku. Groźnie w około 70 minucie strzelał Stybel z około 17m jednak jego strzał okazał się niecelny. Iskra swą najlepszą szansę w całym meczu miała w 75 minucie gdzie piłka po strzale z ponad 20m trafiła w poprzeczkę (i to było by na tyle jeśli chodzi o Sobów). Żupawa z minuty na minutę w tych końcowym czasie prezentowała się coraz to lepiej mimo wszystko wciąż brakowało klarownych okazji podbramkowych.
Wreszcie nadeszła 85 minuta spotkania. Wrzutka Dudka Michała z rzutu wolnego i przy znakomitym czuciu całej sytuacji Dula Łukasza KS Żupawa wyszła na prowadzenie a na stadionie Iskry Sobów zapadła euforia kibiców jak i piłkarzy naszej drużyny. Sobów chcąc myśleć jeszcze o jakichś barażach za wszelką cenę musiał zdobywać gole jednak w dzisiejszym dniu kompletnie nie szło w ofensywie temu klubowi. Żupawa w 88 mniucie mogła wyjść na dwubramkowe prowadzenie jednak gol Kasaka został nie uznany gdyż nasz zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Końcowe minuty regulaminowego jak i doliczonego czasu KS Żupawa miała pod kontrolą.
Nasi piłkarze zwyciężając w Sobowie są w niewyobrażalnie blisko awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

KS Żupawa wygrała mając znacznie więcej argumentów w ataku, dziś się cieszymy ale do pełni szczęścia potrzebne są jeszcze trzy punkty,  i nie można o tym zapomnieć.
Iskra przegrywając teoretycznie pogrzebała sobie całkowicie jakiekolwiek szanse nawet na baraże.

Dziękujemy panowie za zwycięstwo na terenie Iskry Sobów zrobiliście wielki krok w stronę awansu.

Również muszę wspomnieć o kibicach obu drużyn którzy  stworzyli  swym dopingiem wspaniałą atmosferę podczas dzisiejszego meczu. Oby takich chwil jak najwięcej.

Kibiców KS Żupawy na dzisiejszym meczu było ponad 100, (mniej-więcej 103 / plus minus 3 osoby).