Aktualności

LIDER Z ŻUPAWY POKAZAŁ PIĘKNY FUTBOL OGRYWAJĄC WIELOWIEŚ NA...

• autor: kszupawa2012, 2016-06-19 11:45
LIDER Z ŻUPAWY POKAZAŁ PIĘKNY FUTBOL OGRYWAJĄC WIELOWIEŚ NA ICH TERENIE

KS Żupawa w swoim ostatnim ligowym meczu sezonu 2015/2016 po bardzo dobrej grze pokonała w wyjazdowym spotkaniu OKS Wielowieś 2-1.

Już od pierwszych minut mecz toczył się na wysokim poziomie czego można było się spodziewać w dniu dzisiejszym. Obie drużyny grali szybki, ładny dla oka futbol. Początek meczu jak i cała pierwsza połowa była dość wyrównana, a przeciwnikom z Wielowsi wyraźnie było widać, że bardzo zależy im na dzisiejszym pokonaniu lidera ligi z Żupawy. OKS oddawał sporą ilość strzałów z różnych pozycji boiska. Jednak to Żupawa po bardzo ładnym wypadzie z własnej połowy mogła objąć prowadzenie, a przed szansą stanął nasz skrzydłowy pomocnik Kozieł Zbigniew jednak strzał z około 7m szczęśliwie nogami obronił bramkarz. Kolejna znakomita szansa żółto-czarnych miała miejsce parę minut później. Bardzo ładny rajd Faliszewskiego który ograł dwóch defensorów OKS, wychodząc oko w oko z goalkeeperem oddał zbyt słaby strzał z 15m po czym piłkę wybili wracający obrońcy, jeszcze futbolówkę przejął Kozieł huknął z około 10m i bramkarz ponownie przy strzale naszego pomocnika ratuje swój klub przed stratą gola. Niewykorzystane sytuacje naszej drużyny mściły się utratą gola w 35 minucie. Do zagranej piłki z środka boiska dopadł piłkarz OKS pędząc na naszą bramkę nie dał się doścignąć żadnemu z naszych piłkarzy w sytuacji sam na sam pokonał Maciąga i w taki oto sposób gospodarze wyszli na prowadzenie. Zdobyty gol nieco dodał skrzydeł Wielowsi jednak nasi piłkarze wcale się nie podłamali zdobywając wyrównującego gola tuż przed przerwą za sprawą Faliszewskiego Marcina po pięknym strzale po dłuższym słupku z okolic 16m. Do przerwy wynik remisowy raczej sprawiedliwy jednak trzeba podkreślić, że to KS Żupawa stwarzała znacznie groźniejsze ataki i jeżeli by je wykorzystała to o korzystnym wyniku już po 45 minutach Wielowieś mogła by zapomnieć.

Opis drugiej połowy w rozwinięciu

Druga polowa to już wyraźniejsza przewaga KS Żupawy już chwilę po wznowieniu drugiej połowy Wolak strzałem z główki trafił w poprzeczkę a piłka opuściła boisko. Wielowieś nastawiła się w tym okresie gry na kontrataki. Kolejne zagrożenie pod bramką Wielowsi było za sprawą strzału z dystansu Kozioł Roberta piłka potężnie uderzona ugrzęzła na poprzeczce i ponownie gospodarze mogli mówić o sporym szczęściu. (Bramkarz przy tym strzale nawet nie drgnął). Około 65 minuty Żupawa po kolejnej ładnej akcji ponownie zagroziła bramce OKS-u, jednak pechowo z 5m Faliszewski spudłował. Żupawa raz za razem z minuty na minutę była coraz groźniejsza a bramka "wisiała w powietrzu". Nasi piłkarze coraz to z większą łatwością dochodzili do sytuacji podbramkowych. Bardzo dobre okazje miał nasz młodzieżowiec Duma, jednak wyraźnie brakło mu boiskowego spokoju. Co do Wielowsi można wymienić zdanie, że dość niebezpieczny mógł by się okazać strzał z dystansu naszego byłego zawodnika "Tita" jednak tak być mogło, jeśli piłka zmierzała by w światło bramki. Żupawa szybko odpowiedziała i kolejną szansę na swojego pierwszego gola miał Duma, jednak w tym przypadku strzał bardzo dobrze wybronił bramkarz OKS Wielowieś. Nasze okazje wreszcie doszły do skutku a zwycięską bramkę na wagę trzech punktów strzelił Stybel Konrad pokazując przy tym strzale masę spokoju i pewności siebie. W końcówce meczu jeszcze sędzia powinien odgwizdać rzut karny dla Żupawy po faulu na Styblu, jednak nie wiadomo dlaczego tego nie zrobił.
Całą akcję jak i inne można będzie zobaczyć w skrócie meczu.

KS Żupawa jak najbardziej zasłużenie zwyciężyła na ciężkim terenie z OKS Wielowsią która to do meczu z Żupawą była na prowadzeniu w tabeli rundy wiosennej. Jednak nasz klub pokazał wielką siłę i potwierdził, że nikomu innemu w tym sezonie ten awans się nie należał jak KS Żupawie.