Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

GDZIE TA MOC Z RUNDY JESIENNEJ ? KOLEJNA WYJAZDOWA PORAŻKA

• autor: kszupawa2012, 2017-05-03 16:00

KS Żupawa ponosi kolejną wiosenną klęskę. Tym razem nie mieli wiele do powiedzenia w meczu przeciwko KS Woli Baranowskiej.

Niestety to kolejny wyjazdowy mecz w którym mamy niesłychanie dużo problemów z skonstruowaniem sytuacji podbramkowej a przecież po rundzie jesiennej nasz klub słynął z gry ofensywnej będąc drugą najskuteczniejszą drużyną rozgrywek, tym razem to już trzeci mecz bez strzelonego gola.

Gospodarze dzisiejszego meczu mając nie najlepszą sytuację w ligowej tabeli zagrali z pełną determinacją, ambicją, wolą walki, praktycznie po każdej stracie piłki natychmiast doskakiwali do naszych piłkarzy, to wszystko zaprocentowało w jak rzesz bardzo ważne zwycięstwo dla Woli Baranowskiej.

Nasi piłkarze może nie zagrali źle, ale widocznie w tym meczu mieliśmy zbyt mało argumentów do odniesienia zwycięstwa a w każdej formacji praktycznie czegoś brakowało.

Wierzymy, że w końcu ta maszyna "zatrybi" i znowu będziemy się cieszyć z widowiskowej gry naszych piłkarzy.

Więcej o meczu w rozwinięciu.

Na KS ŻUPAWA TV są dostępne gole z dzisiejszego meczu

Pierwszą dość groźną akcję przeprowadzili  piłkarze z Żupawy. Bardzo ładnie lewym skrzydłem pomknął Kozieł jednak strzał z pola karnego był niecelny. W dalszej części już było znacznie ciężej przeprowadzić jakąś ciekawą akcję, niestety tych problemów nie mieli zawodnicy z Woli Baranowskiej gdzie kilkakrotnie groźnie atakowali. Pierwsze dość duże zagrożenie miejscowi stworzyli sobie po dośrodkowaniu z rożnego w okolicach 15 minuty, piłka wpadła do naszej bramki jednak sędzia w tej sytuacji odgwizdał przewinienie na naszym bramkarzu.
Gra w tych pierwszych dwudziestu paru minutach była dość wyrównana jednak znacznie groźniejsi jak już wcześniej pisałem była Wola Baranowska.
Kolejny groźnie wyglądający strzał na naszą bramkę ponownie miał miejsce po wrzutce z rzutu rożnego, tym razem dla nas szczęśliwie był niecelny. W 26 minucie Stybel Konrad umieścił piłkę w bramce Woli Baranowskiej, jednak w tej sytuacji sędzia odgwizdał pozycję spaloną naszego napastnika. Dokładnie w 30 minucie gry miejscowi wyszli na prowadzenie, zawodnik gospodarzy znalazł się w dogodnej sytuacji i pewnym strzałem zamienił ją na gola. Wola Baranowska prowadząc 1-0 poczuła się naprawdę znakomicie na boisku praktycznie kontrolując grę. W 35 minucie groźnie sprzed pola karnego strzelał zawodnik KS Woli, chwilę później ładna oskrzydlająca akcja i ponownie duże zagrożenie pod naszą bramką, w tej sytuacji dość szczęśliwie górą okazał się nasz bramkarz.
W końcówce piłkarzom KS Żupawa mogło się lekko poszczęścić. Krosowe podanie z stałego fragmentu gry Laskowskiego na 5m mogło dojść do Stawiarza, któremu dosłownie zabrakło tylko paru cm by skierować piłkę do bramki. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy raczej jak najbardziej sprawiedliwe.
Trzeba zaznaczyć, że piłkarze Woli Baranowskiej byli bardzo groźni po rzutach rożnych, również trzeba zwrócić uwagę na oskrzydlającą grę, której niestety naszym zawodnikom jej brakowało.

Od początku drugiej połowy piłkarze KS Żupawa bardzo starali się doprowadzić do remisu znakomitej sytuacji w 55 minucie nie wykorzystał Janeczko, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem KS Woli B. jednak fatalnie przestrzelił z około 14m.
Niestety chwilę później do głosu doszli ponownie gospodarze, wychodząc w szybkiej kontrze byli bardzo bliscy zdobycia gola. Jednak odpowiednie wyjście bramkarza na przed pole zmusiło gracza gospodarzy na oddanie nie najlepszego strzału i zmierzającą piłkę do pustej bramki na 7m zdążył wybić Baran. KS Żupawa w myślach o korzystnym wyniku zdecydowała się zaatakować większą ilością piłkarzy, co spowodowało, że to Wola Baranowska wychodziła z bardzo groźnymi kontrami. Kapitalną szansę zawodnicy miejscowej drużyny mieli w 60 minucie gdzie ich zawodnik praktycznie spudłował z 3m.
Niestety co się odwlecze nie.... Wola Baranowska w 64 minucie zdobyła kolejnego gola po wrzutce z rzutu wolnego, niestety to nasz zawodnik wyręczył rywala i umieścił piłkę w swojej bramce. Jeszcze po stracie drugiego gola nasi piłkarze próbowali złapać kontakt bramkowy. Niestety długo to nie trwało, na około 15 minut przed zakończeniem widać było zwątpienie na twarzach piłkarzy KS Żuapwa a rywal się jeszcze tylko napędzał kolejnymi groźnymi atakami w których nie raz mógł skarcić nasz klub. Ta sztuka udała się gospodarzom w drugiej minucie doliczonego czasu, tym samym przypieczętowując jak najbardziej zasłużone zwycięstwo nad Klubem Sportowym Żupawa.