Tarnowska W. 6-2 (d-L)

Aktualności

KS ŻUPAWA TRACI PUNKTY PO RAZ PIERWSZY OD OŚMIU MIESIĘCY

• autor: kszupawa2012, 2017-05-07 16:00

Piłkarze Klubu Sportowego Żupawa dzisiaj znaleźli swojego pogromcę. Nasi zawodnicy mimo ogromnej walki i determinacji przegrali po raz pierwszy od 7 ligowych meczy na własnym stadionie.

Drużyna z Kłyżowa nie przez przypadek jest na drugiej pozycji w lidze, dzisiaj pokazali kawał dobrego futbolu mając bardzo dużo sytuacji bramkowych, jednak remis naszych piłkarzy był na wyciągnięcie ręki a Kłyżów zwycięskiego gola zdobył dopiero gdy nas zespół grał w osłabieniu po czerwonej kartce. Śmiało mogę powiedzieć, że rywal z Kłyżowa w tym sezonie pokazał się w Żupawie chyba jako najlepiej grająca drużyna z pośród wszystkich które u nas gościły.

Gratulacje dla Sanu i życzymy powodzenia w kolejnych meczach bo z taką grą na pewno jesteście w stanie zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc.

Dodam, gol Stybla Konrada był 50 strzelonym golem w barwach KS Żupawa (licząc mecze ligowe, sparingowe czy pucharowe).

Więcej o meczu w rozwinięciu   "minuta po minucie".

07' Siedem minut za nami. Jak na razie spokojna gra z obu stron
10' Po dziesięciu minutach zarysowuje się coraz większa przewaga gości

11' Pierwsze zagrożenie pod naszą bramką. Wrzutka lekkie zamieszanie, główka z 5m i spalony
12' Potężny strzał z dystansu, nasz bramkarz bardzo dobrze odbija piłkę ku boku

14' Coraz większa przewaga Sanu, kolejny strzał z dystansu i rożny będą mieli goście
18' Ależ akcja Żupawy. Po dominacji Sanu Kłyżów, nasi piłkarze zaatakowali prawą flanką, Stybel otrzymał piłkę w polu karnym, przebiegł z nią kilka metrów w kierunku bramki i oddał strzał z około 9m po dłuższym słupku a piłka ugrzęzła w bramce przyjezdnych. 1-0 dla KS Żupawy
19' Rzut wolny dla KS. Zawodnik Sanu Kłyżów nie przepisowo zatrzymuje groźną akcję naszego zespołu. Strzał z wolnego z ponad 20m okazał się niecelny
20' Kontra Sanu prawą stroną boiska, piłka zagrana do środka na 17m natychmiastowy strzał i naprawdę niebezpiecznie piłka mija naszą bramkę w niewielkiej odległości
26' Kombinacyjna akcja gości, dobre podanie w pole karne, zawodnik gości oddaje techniczny strzał z 8m na krótszy słupek, piłka jednak mija naszą bramkę w okolicach 0,5m i to było znowu bardzo groźnie pod naszą bramką
30' Ależ tym razem przytrafił się błąd w wyprowadzeniu piłki. Strata na 23m, (w pewnym momencie zrobiło się dwóch na jednego) zawodnik gości po przejęciu piłki szybko zagrywa na 17m następnie zawodnik Sanu wrzuca w okolice pola bramkowego, jednak sędzia unosi chorągiewkę w górę i mamy spalony.
31' Ponownie kotłuje się pod naszym polem karnym. Strzał, rykoszet i rożny !
32' Znowu dość groźnie pod naszą bramką, jednak piłka w rękach bramkarza KS
34' Kombinacyjna akcja lewą flanką, świetnie zawodnicy Sanu wymieniają podania między sobą, zagranie w pole karne strzał z 10m po dłuższym słupku, bramkarz lekko musnął piłkę końcówką palców i mamy rzut rożny
35' Wrzutka z narożnika boiska i strzałem z główki z 5m zawodnik gości kieruję piłkę do bramki. Wyrównanie 1-1
38' Dużo oddają strzałów zawodnicy z Kłyżowa. Tym razem strzał z 20m i piłka przelatuje wysoko nad naszą bramką
40' Piłkarze KS Żupawa wyszli z szybkim kontratakiem, piłka zagrana do wysuniętego Stybla, naszego napastnika w ostatniej chwili na 20m ubiega bramkarz Sanu Kłyżów, piłka trafia do Kozłowskiego w okolicach środkowego koła boiska, nasz zawodnik natychmiast odgrywa do Stybla na 16m jednak napastnik KS Żupawa już nie zdołał się utrzymać przy futbolówce.
42' Dwukrotnie rywal groźnie zaatakował. W pierwszej sytuacji w ostatniej chwili strzał z 12m zablokował Stawiarz, a w drugiej sytuacji strzał z pola karnego na szczęście dla nas okazał się nie celny
45' Koniec, sędzia nie dolicza ani jednej sekundy do pierwszej połowy.

Do przerwy remis. Nasi Piłkarze dzielnie odparli potężny napór na naszą bramkę w tej pierwszej części meczu.

Zmiana w naszym zespole: za Kozioła pojawił się Fudalewski
50' Tak jak w pierwszej połowie początek należy do spokojnej gry
51' Pierwsza do odnotowania akcja KS. Stybel z lewej strony boiska wbiegł w pole karne, zagrał przed bramkę do Kozłowskiego który oddał strzał z pierwszej z 8m, jednak zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza
55' Dziesięć minut drugiej połowy za nami. Jak na razie bardzo dobrze nasi piłkarze weszli w tą drugą część spotkania
57' Pierwsza groźna akcja Kłyżowa w drugiej połowie. Zawodnik Sanu poradził sobie z kilkoma naszymi piłkarzami, po rajdzie z okolic środka boiska wykreował sobie dobrą pozycję do oddania strzału na bramkę z 18m, na nasze szczęście strzał okazał się bardzo niecelny
59' Nieporozumienie defensywy Kłyżowa. Kozłowski naciskając dobiegł do piłki na 14m, jednak czujny bramkarz gości również szybko wybiegł z bramki, dobiegając wystarczająco blisko do naszego napastnika uniemożliwił oddanie skutecznego strzału piłka odbita od bramkarza wpada w nogi Kozłowskiego i wychodzi poza boisko
59' Druga zmiana w naszym zespole. Janeczko za Dumę
64' Laskowski w ostatniej chwili blokuje strzał na 14m piłka prawdopodobnie znalazła by drogę do naszej bramki
67' Strzał z wolnego z około 25m, piłka mija w bardzo niewielkiej odległości nasz słupek
69' Trzecia zmiana w naszym zespole. Wilk za Barana
70' Ależ rywal w tej akcji zepchnął nasz klub do defensywy, było naprawdę bardzo groźnie ale przeciwnik nawet nie oddał strzału (kibice jak i piłkarze mocno napierają na sędziego iż ich zawodnik był faulowany w polu karnym) Przyznam kontrowersyjna decyzja!!!
75' Wrzutka z rzutu rożnego strzał z główki z 6m i świetny refleks Czerepaka w bramce ratuje nas przed utratą gola
76' Wrzutka z rogu na dłuższy słupek i tym razem Walski oddaje strzał z 5m (narożnika pola bramkowego) bramkarz odbija piłkę i mamy kolejny rożny
82' Do końca coraz mniej czasu. Kłyżowowi widać jak bardzo zależy na zwycięstwie, gdyż ich kibice bardzo żywiołowo reagują na każdą akcję swojego zespołu
84' Gramy w osłabieniu. Druga żółta w konsekwencji czerwona kartka jednego z naszych piłkarzy
86' Ależ teraz się pogubiliśmy w własnym polu karnym. Pierwszy strzał jeszcze nasz bramkarz zdołał wybronić, lecz dobitka z 3m już nie mogła się inaczej skończyć. Gol dla Kłyżowa, goście prowadzą 2-1. Dosłownie szał radości kibiców jak i piłkarzy.
90' Sędzia doliczył 3 minuty
90'+1 Raczej wynik nie ulegnie zmianie. Kłyżów rozbija nasze ataki i sam odpowiada szybkimi akcjami
90'+3 Koniec i kolejny szał radości osób z Kłyżowa

Walczyliśmy dzielnie przez cały mecz, świetnie się broniąc w niektórych sytuacjach na pewno mając również sporo szczęścia. Kłyżów wygrał jak najbardziej zasłużenie ale mimo tego naszym zawodnikom należą się duże brawa gdyż dzisiaj naprawdę włożyli w grę mnóstwo serca i walcząc nadrabiali jednak wyższość piłkarską którą posiadał w tym meczu San Kłyżów.