Iskra Sobów 1-1 (w-L)

Aktualności

MAŁO CIEKAWY MECZ, MECZ BEZ HISTORII

• autor: kszupawa2012, 2017-05-21 18:31

Piłkarze KS Żupawa przegrywają kolejny wiosenny mecz, tym razem ulegli na własnym stadionie drużynie z Lipy. Niestety była to już czwarta z rzędu porażka żółto-czarnych, a 7 tej wiosny.

Niestety to był kolejny dość przeciętny mecz KS Żupawa. Co z tego iż to nasz Klub miał sporą przewagę w posiadaniu piłki jak praktycznie przez pełne 90 minut nie stworzyliśmy sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola, a mocno cofnięta drużyna z Lipy przynajmniej dwukrotnie wyprowadziła bardzo groźną kontrakcję po czym zdobyła jednego i jak się okazało, jak rzesz bardzo ważnego gola który zapewnił im cenne 3 punkty.

Od pierwszego gwizdka sędziego nasz zespół ruszył do ataku, cofnięta ekipa z Lipy w zupełności nie pozwalała nam na rozwinięcie skrzydeł a gra wyglądała dość monotonnie. Dość groźnie jednak zrobiło się najpierw pod naszą bramką. Po wrzutce z rzutu wolnego, piłka została posłana w światło bramki, futbolówki nie zdołał przeciąć żaden z piłkarzy obu drużyn, w ostatniej chwili wyciągnięty jak długi bramkarz KS zdołał obronić nasz zespół przed stratą pierwszego gola. Po całej tej sytuacji ponownie gra przeniosła się wyłącznie pod bramkę Czarnych Lipa, jednak wciąż bez efektów. W okolicach 20 minuty przyjezdni stwarzają sobie kolejną akcję zakończoną mocnym strzałem na naszą bramkę, Maciąg interweniuje i piłka przelatuje nad naszą bramką. Jedyna lepsza szansa w pierwszej połowie na gola dla Żupawy miała miejsce w 29 minucie. Zawodnik gości odbił piłkę w górę na 15m do piłki wystartował bramkarz interweniując nie najlepiej, stworzyła się szansa przed Dumą, jednak nasz zawodnik zwlekła z oddaniem strzału do praktycznie pustej bramki i cała sytuacja spaliła na "panewce". Mimo wielu prób w dalszej części pierwszej połowy, naszym piłkarzom jak i rywalom już nie udało się zagrozić bramce przeciwnika i  do przerwy wynik brzmiał 0-0.
Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli nasi piłkarze atakowali, zdecydowanie częściej przebywali na połowie przeciwnika jednak wciąż nie potrafili wyklarować dogodnej sytuacji podbramkowej. Czarni w 55 minucie wyszli z zabójczą kontrą, zawodnik gości wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i umieścił bez większych problemów futbolówkę w bramce Maciąga.
Jedyna sytuacja do odnotowania w pierwszych 20 minutach drugiej połowy to mocny strzał z dystansu Wolaka, jednak i tak piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później goście mieli znakomitą szansę na podwyższenie gdzie w końcówce akcji w naszym polu karnym było aż trzech piłkarzy z Lipy a tylko dwóch naszych zawodników, mimo wszystko tej szansy goście nie wykorzystali. Ostatnie 10 minut gry, KS Żupawa zmienił ustawienie z czterech na trzech obrońców, uzyskaliśmy ogromną przewagę w grze, niestety chyba to już tyle co można by napisać. Przegrywamy z Lipą 0-1.

Na KS ŻUPAWA TV dostępny gol z dzisiejszego meczu, zapraszam. Jutro (poniedziałek) skrót !!!