Tarnowska W. 6-2 (d-L)

Aktualności

ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO "ŻUPAWKI" PO NIEWIARYGODNYCH EMOCJACH.

• autor: kszupawa2012, 2017-09-09 18:07

Dzisiejszego dnia piłkarze "Żupawki" nie zawodzą naszych oczekiwań i zwyciężają w bardzo emocjonującym meczu w którym z obu stron było pełno walki 3-2.

Zwycięstwo mogło być bardziej okazale lecz naszych zawodników zawiodła dzisiaj skuteczność co spowodowało mnóstwem emocji w samej końcówce, gdyż rywal zaryzykował utraty bramki i zaatakował w końcowych minutach meczu większą ilością piłkarzy, to spowodowało iż jedni i drudzy mieli kilka dobrych okazji których nie potrafili jednak wykorzystać.

Zwycięstwo z przebiegu meczu śmiało można powiedzieć zasłużone dla KS Żupawa.

Wkrótce bramki z meczu dostępne na KS ŻUPAWA TV.

Więcej o przebiegu meczu w rozwinięciu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze KS Żupawa goszcząc znacznie częściej pod bramką rywala.
Jednak dopiero pierwsze bramkowe sytuacje nasz zespół stwarzał sobie po 8 minucie gry. Bliski szczęścia był Kozieł Zbigniew jednak jego strzał z 8m był blokowany i zbyt słaby. Szansę miał Stybel i to dwukrotnie, jednak zdecydowanie lepszą to za drugim razem. Po wrzutce z rożnego Stybel na 8m przyjął piłkę na "klatę" jednak zbyt odchylony przestrzelił wysoko nad poprzeczką. Kolejną szansę zespół pod wodzą Laskowskiego stworzył sobie w 15 minucie, po szybkim ataku drużyny Fudalewski oddał strzał z ok 15m a piłka trafiając w poprzeczkę wyszła poza plac gry. Knapy po pierwszym kwadransie nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji podbramkowej. Nasi piłkarze swą przewagę w grze w końcu udokumentowali w 31 minucie gry, a fenomenalnym strzałem po przechwycie piłki zza pola karnego popisał się Laskowski Damian tym samym otwierając wynik spotkania.
Po zdobyciu gol wydawało się, że zwycięstwo może przyjść równie łatwo lecz nic bardziej mylnego. Knapy zaczęły wreszcie grać w piłkę ? Chyba nie, lecz wykorzystywali nadarzone się sytuacje i błędy naszej drużyny. Gol wyrównujący wpadł już 5 minut później. Po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego z ok. 30m nasz bramkarz zmuszony był odbijać piłkę w defensywie niestety zabrakło asekuracji i rywal z ok 8m celnie dobijał a piłka ugrzęzła w naszej bramce.
Zawodnicy KS Żupawa szybko sprowadzeni na ziemię. Jak się okazało jeszcze nie. Trzy minuty później kolejny najlepsze decyzje drużyny, zawodnik wychodzi w sytuacji sam na sam nasz bramkarz nie zdąża z interwencją fauluje przeciwnika i rzut karny dla Knap. Jedenastka bez problemu zamieniona na gola i goście na dość nieoczekiwanym prowadzeniu. Po stracie drugiego gola nasz gra kompletnie się posypała a piłkarzom KS Żupawa już do końca pierwszej części gry nie udało się zagrozić bramce przeciwnej drużyny, zresztą i Kolejarz żadnej już okazji nie miał.

Pierwsza połowa nie zachwyciła, ale to był tylko wstęp do drugiej części tego meczu.

Drugą połowę nasz KS rozpoczął odważnie a co najważniejsze dążył do szybkiego strzelenia wyrównującej bramki.
Już w pierwszych minutach błąd bramkarza który minął się z piłką po dośrodkowaniu mógł wykorzystać Kozieł Zbigniew jednak nasz zawodnik nie trafił w piłkę która znalazła się na 2,3m od bramki.
Nasz KS naprawdę mocno ruszył do ataków, goszcząc raz po raz w polu karnym przeciwnika.
W końcu nadeszła 55 minuta meczu. Piłkę przed naszym polem karnym przejął Wolak zagrał na środek boiska do Stybla który kapitalnym rajdem minął 3 zawodników Kolejarza, znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału na 14,15m zdecydował się na strzał i piłkę zdołał obronić bramkarz, jednak piłka spadła pod nogi Dumy który odegrał do Stybla a nasz napastnik już się drugi raz nie pomylił strzelając tym razem nie do obrony z 13m. KS Żupawa niesamowicie oskrzydlona rusza z kolejnymi atakami a przed szansą znajduje się Duma, jednak jego strzał z 10m zostaje zablokowany i piłka przelatuje nad poprzeczką.
Kolejna akcja żółto-czarnych. Stybel zakręcił na 16m piłkę przechwycił Fudalewski wrzucając ją z prawej flanki przed bramkę, tam próbujący wybijać zawodnik przyjezdnych kieruję ją z 7m do własnej bramki i w ten oto sposób błyskawicznie ponownie wychodzimy na prowadzenie.
Prowadzimy 3-2 i mamy kolejne znakomite okazje na podwyższenie, jednak wszystko i koncertowo marnujemy. Znakomite okazje miał między innymi Laskowski Damian i Duma Adrian czy Kozieł Zbigniew. Przewagę jaką mieliśmy w tym momencie była ogromna i tylko szkoda, że nie została udokumentowana kolejnym golem (55 - 80 minuta).
W końcowych 10 minutach również rywal zaczął dochodzić do głosu. Groźnie było między innymi po strzale z rzutu wolnego z ponad 20m, tym razem dobrze do boku pewnie piłkę odbił Maciąg. Niestety zamiast strzelić gola na 4-2 to w końcówce naprawdę musieliśmy drżeć o korzystny wynik.
Przed szansą w 83 minucie stanął Różycki Damian, strzelając z 20m z rzutu wolnego posłał piłkę obok słupka myląc się dosłownie o cm. Mimo ogromnych nerwów, nasi piłkarze dowieźli do końca korzystny rezultat i zgarnęli w pełni zasłużone 3 punkty.