Tarnowska W. 6-2 (d-L)

Aktualności

ZLANI NA WŁASNYM STADIONIE !!! "ŻUPAWKA" CORAZ NIŻEJ.

• autor: kszupawa2012, 2017-11-05 16:08

Niestety to był kolejny mecz w którym rywal okazał się znacznie lepszą drużyną od naszych zawodników. Tym razem naszej "Żupawce" nawet nie pomógł atut własnego boiska, żółto-czarni polegli przed własną publicznością 0-4.

To nasz rywal w dzisiejszy mecz wszedł znacznie lepiej, zdecydowanie lepiej operując piłką przy nodze oraz w akcjach ofensywnych. Mimo częstych ataków w tych pierwszych minutach, zawodnicy gości poważnie nie zagrażali naszej bramce mimo iż już zdążyli oddać kilka strzałów. Nasza drużyna grając mniej składnie w ataku miała ogromne problemy ze skonstruowaniem jakiejś groźnej akcji, co za tym idzie również mając problemy z zakończeniem akcji z strzałem w światło bramki. Niestety nadeszła feralna 15 minuta meczu w której kompletnie nie porozumieli się ze sobą nasi zawodnicy, a konkretnie stoper z bramkarzem. Bramkarz wychodzący do piłki na 11m krzyknął "moja", niestety najprawdopodobniej obrońca nie usłyszał tego okrzyku i zdecydował się na odegranie futbolówki główką w kierunku bramki do Myszki (GK.), piłka minęła bramkarza i zmierzała do pustej bramki, tuż przed linią doskoczył do niej zawodnik gości i chyba zdobył najłatwiejszą bramkę w swej karierze. W 17 minucie doszło do małej kontrowersji nasz zawodnik być może był faulowany w polu karnym, co będzie widać na filmiku wideo jednak sędzia zinterpretował całą sytuację inaczej (ogólnie trójka sędziowska prowadziła dzisiejsze zawody bardzo dobrze). Nasza drużyna co wiadome ruszyła do odrabiania strat, tym samym nadziewając się na kontry przeciwnika które były dość niebezpieczne. Wynik utrzymywał się na styku i wciąż można było wierzyć w odrobienie jednobramkowej straty bo Wisan gdy już oddawał strzały to na szczęście dla nas nie były celne. Mega bliscy na podwyższenie goście byli w okolicach 30 minuty, jednak zawodnik Wisanu wbiegający w pole karne stawając niemal oko w oko z naszym bramkarzem przestrzelił z 12m posyłając piłkę tuż obok słupka. Piłkarze naszej drużyny w tym meczu widać starali się lecz po prostu brakowało argumentów by wyrównać w tym czasie. Nadeszła 34 minuta, wrzutka z stałego fragmentu gry, kompletny brak krycia, strzał z główki z okolic 10m i 0-2. Kolejna okazja dla gości cztery minuty później jednak tym razem wrzutka z głębi pola na wbiegającego na dłuższy słupek zawodnika, strzał z główki i piłka ląduje na bocznej siatce naszej bramki. Końcówka to już zdecydowanie należała dla Wisanu, w 41 minucie ponownie mieliśmy dożo szczęścia a w tej sytuacji chyba uratował nas słupek po czym piłkę wybili z pod bramki nasi zawodnicy. Parę minut przed końcem pierwszej połowy okazję miał Kozieł, lecz nie trafił w piłkę zagraną na dłuższy słupek na 5m.
Do przerwy 0-2 i niestety ale goście z przebiegu pierwszych 45 minut zasługują na ten wynik.

Druga połowa. Zawodnicy KS Żupawa widać było od początku ruszyli, mieli chęć odrobienia strat. Parę minut po wznowieniu gry szansę miał Kozieł, uderzając spadającą piłkę z woleja z dość ostrego kąta nie trafił w światło bramki z 7m. Niestety nasze zamiary na korzystny wynik błyskawicznie ostudzili zawodnicy Wisanu strzelając trzeciego gola w 51 minucie. Wisan wyprowadził kolejny konkretny atak (którego nam tak na prawdę nie udało się jeszcze dzisiaj wyprowadzić ani razu) i sytuację sam na sam z bramkarzem zamienili na gola. Po stracie trzeciego gola nawet uzyskaliśmy procentową przewagę w grze z której tak naprawdę nic nie nadawało się do odnotowania. Wisan jeśli zaatakował to od razu zapachniało kolejnym golem. W 64 minucie po błyskawicznej kontrze skrzydłowego gości, który wypracował świetną okazję, wykładając piłkę do niekrytego kolegi z drużyny na 12m. Jednak zawodnik Wisanu zamiast od razu strzelać zdecydował się na koronkowe zagranie i cała akcja spaliła na "panewce". To co się nie udało teraz, udało się parę minut później i Wisan objął czterobramkowe prowadzenie. Fantastyczny strzał z wyłożonej piłki na 14m przed bramkę i bramkarz "Żupawki" bez szans. W końcowych 20 minutach, jeszcze nasza drużyna chciała zaliczyć przynajmniej honorowe trafienie ale tylko zakończyło się na chęciach, chociaż swą okazję miał Kozłowski. Gdy na 15 metrze urwał się bramkarz, do piłki doszedł nasz napastnik ale już z dość ostrego kąta nie zdołał skierować futbolówki do bramki. Piąte trafienie mogli w 88 minucie dorzucić goście, jednak tym razem nas uratowała poprzeczka po mocnym strzale z 17m. Wynik jak już wiemy nie uległ zmianie, 4-0 dla Wisanu to zasłużone zwycięstwo.
Nam już pozostały tylko dwa punkty nad pozycją spadkową do "B" Klasy.

Walki w tym meczu naszym piłkarzom nie zabrakło, widać było, że nasi zawodnicy chcieli osiągnąć dobry rezultat, niestety Wisan okazał się czysto sportowo lepszą drużyną i zgarnął zasłużony komplet punktów.

Za tydzień gramy ostatni ligowy mecz w tym roku z Koniczynką która uległa dzisiaj w Stalach 0-8. Koniczynka obecnie zajmuje ostatnie miejsce, ale czy mamy powody do pozytywnego myślenia o punktach? Szczerze, to ja się obawiam, bo już nie jeden raz zawiedliśmy się na meczach wyjazdowych naszej "Żupawki".
Tak więc wszystko na to wskazuje mimo iż mamy osiem punktów więcej od Koniczynki to w Ocicach zapowiada się bardzo wyrównane spotkanie, a o zwycięstwie zadecydować może tylko i wyłącznie więcej szczęścia w danym dniu. Oby to szczęście towarzyszyło naszej drużynie.

Na chwilę obecną z naszej grupy spada 3 ostatnie drużyny. W górze bez zmian 2 pierwsze bezpośredni awans, trzecia gra w barażu.

Jutro (poniedziałek) uzupełnienie wszystkich statystyk na stronie.

Na KS ŻUPAWA TV z dzisiejszego meczu będzie można zobaczyć gole na 0-2 i 0-4.