OKS Koniczynka Ocice   KS ŻUPAWA (B)

2016-11-13, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

KAPITALNĄ RUNDĘ JESIENNĄ KOŃCZYMY HISTORYCZNYM ZWYCIĘSTWEM W OCICACH

Dzisiejszego dnia piłkarze KS Żupawy pokonują w wyjazdowym meczu Koniczynkę Ocice 4-3 i z świadomością wielkiego sukcesu, jakim jest zajęcie piątego miejsca w ligowej tabeli mogą się udać na spokojny, długi i jak najbardziej zasłużony zimowy odpoczynek.

Jak widzimy nasi piłkarze nie pozwolili się nam nudzić i w kolejnym meczu zafundowali nam wiele piłkarskich emocji jak i przyjemnych chwil.

W dzisiejszym meczu do bramki rywala trafiali: Stybel Konrad dla którego jest to czwarty z rzędu mecz z golem. Dwukrotnie Ryba Michał dla którego jest to kolejny fantastyczny mecz , oraz kolejne pełne rozegrane 90 minut. Oraz Dul Łukasz-  wyprowadzając nasz Klub na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy do końca meczu.

Początek jak i całą pierwszą połowę meczu  żadnej z drużyn nie udało się przejąć całkowitej kontroli na boisku to pokazywało, że obie drużyny w pierwszych 45 minutach prezentowało bardzo podobny styl gry.
Jako pierwsza dość groźny strzał oddała nasza drużyna a konkretnie z rzutu wolnego Kozieł Zbigniew. Chwilę później na bardzo dobry strzał z dystansu zdecydował się Różycki jednak wyciągnięty jak struna bramkarz Ocic zdołał odbić piłkę poza słupek. Po dobrych kilku minutach swą obecność na boisku zaznaczali również miejscowi piłkarze. Najpierw formę naszego bramkarza sprawdził zawodnik Ocic strzałem z rzutu wolnego z ponad 20m. Potem bardzo niebezpiecznie zawodnik gospodarzy uderzał z dystansu jednak nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć. Po dwóch groźnych strzałach kolejną szansę stworzyli sobie nasi piłkarze, jednak tym razem Kozieł nie trafił w światło bramki z 8,9m. Po obiecujących pierwszych 20 minutach w dalszej części meczu raczej było więcej walki. Gdy wydawało się, że wynik do przerwy już nie ulegnie zmianie, fantastycznym strzałem pod poprzeczkę z ok.20 m popisał się zawodnik Ocic nie dając większych szans naszemu bramkarzowi. Jednak radość gospodarzy nie trwała długo, minutę później Ryba Michał strzałem z okolic narożnika pola karnego posłał piłkę po dłuższym słupku i doprowadził do wyrównania. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie a remis po pierwszych 45 minutach raczej sprawiedliwy.

Początek drugiej połowy to kontynuacja gry z pierwszej połowy czyli w szczególności dużo walki. Po upływie kilku minut kolejny groźny strzał na naszą bramkę rywal oddał z rzutu wolnego z okolic 30m nasz bramkarz przy tej interwencji miał troszkę problemów z tym bardzo dobrym strzałem. Piłkarze KS Żupawy próbowali się odgryźć ale początek wyraźnie nie należał do udanych. Kolejny rzut wolny dla Ocic i tym razem z bardzo groźnym silnym strzałem już nasz bramkarz sobie nie poradził, w ten oto sposób Koniczynka w 56 minucie objęła prowadzenie. Po objęciu prowadzenie miejscowi piłkarze nie spoczęli na laurach chcąc zdobywać kolejne gole. Jednak nasz KS zaczął przeprowadzać coraz groźniejsze i składniejsze ataki a mecz stał się wielkim widowiskiem. Po składnej zespołowej akcji za sprawą Stybla Konrada Żupawa wyrównała w 63 minucie. Ale jeszcze raz podkreślę zespołowej akcji w której brało udział połowa naszych piłkarzy. Piłkarze z Żupawy od 65 minuty zaczęli grać wręcz fantastycznie raz za razem dochodząc do podbramkowych sytuacji. W 66 minucie po strzale Kozieła Z. i interwencji bramkarza piłka tylko obiła poprzeczkę drużyny z Ocic. Ale to nie było koniec. Wychodząc z kolejnym atakiem w polu karnym zostaje ścięty Stybel i sędzie gwiżdże rzut karny. Do piłki podchodzi Dul, jego strzał broni bramkarz jednak środkowy pomocnik KS Żupawy poszedł za strzałem i za drugą próbą piłkę kieruje już do bramki. W dalszej części meczu Ocice wciąż nie potrafili zdekonstruować solidnej naszej obrony a KS Żupawa w 83 minucie przeprowadziła kolejny niemal "zabójczy" atak. Jednak po dośrodkowaniu Kozłowskiego, Stybel strzelając główką z 7m trafia w słupek. Dwie minuty później w kolejnej dobrej sytuacji znalazł się Stybel jednak jego strzał z 8m na pierwszy słupek zdołał obronić bramkarz gospodarzy. KS Żupawa będąca na fali nie zwalniała tępą a kolejna akcja wreszcie przyniosła nam kolejnego gola. Konkretnie Ryba Michał dobijając piłkę z 17m po raz kolejny pokonał bramkarza Koniczynki Ocice. Niestety chyba za pewnie poczuli się nasi piłkarze i dali się szybko skarcić, minutę później Ocice po wrzutce chyba z rz. wolnego zdobyli kontaktowego gola po strzale z główki z około 6m. Ocice za wszelką ceną w tyc ostatnich minutach chcieli doprowadzić do remisu atakując naszą drużynę. Nasi piłkarze jednak wytrwali i dowieźli wynik do końca. Brawo, brawo, wielkie brawo.

Zwycięstwo w Ocicach tym bardziej smakuje gdyż to było pierwsze historyczne zwycięstwo o ligowe punkty i jak najbardziej zasłużone.

NALEŻĄ SIĘ WIELKIE BRAWA ZA CAŁĄ RUNDĘ DLA NASZYCH PIŁKARZY.
Beniaminek rundę jesienną kończy na bardzo wysokim 5. miejscu.