KS ŻUPAWA (B)   Kępie Zaleszańskie (B)

2017-04-30, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

TWIERDZA W ŻUPAWIE NAWET NIE NARUSZONA

KS Żupawa jak najbardziej zasłużenie pokonuje NZS Kępie Zaleszańskie 2-0 i jest to jak najbardziej sprawiedliwe zwycięstwo, chociaż okazji do zdobycia gola na podwyższenie rezultatu było naprawdę sporo.

Także twierdza w Żupawie nie zdobyta już od siedmiu ligowych meczy. Dodam, że jest to siódme z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie naszych piłkarzy. Tym samym została również zakończona seria bez strzelonego gola, licznik zatrzymany został na 247 minucie.

03' Pierwszy celny strzał na bramkę w wykonaniu Walskiego. Bramkarz NZS bez problemu wyłapuje piłkę
11' Pierwsze dziesięć minut wyrównane, może niewielka przewaga naszych piłkarzy w posiadaniu piłki
25' Mamy krótki okres gdzie rywal przycisnął naszą drużynę, lecz nic poważnego przez ten czas nie wyszło
29' Piękny niemalże perfekcyjny strzał z rzutu wolnego Stybla, piłka po jego uderzeniu odbija się od słupka po czym wychodzi przed bramkę, do futbolówki wystartował Duma i praktycznie z 1 metra kieruje ją do bramki. Jest, wreszcie strzelamy gola, dokładnie po 247 minutach. 1-0 dla KS !!!
35' KS Żupawa po objęciu prowadzenia wyraźnie przejęła przewagę w grze
40' Ponownie gra zdecydowanie stała się wyrównana
Pierwsze 45 minut dość wyrównane, jednak widać znacznie więcej jakości w grze w wykonaniu naszych piłkarzy.

47' Stały fragment gry dla KS Żupawa.  Wrzutka z pod linii bocznej boiska Kozieła na 6m dłuższego słupka, do piłki dochodzi Stybel, jednak piłka był zbyt wysoko by oddać celny strzał
48' Dość niebezpiecznie zrobiło się w naszym polu karnym, strzał z 13m mija naszą bramkę w okolicach 1m
52' Kępie Zaleszańskie wzięło się do "pracy" chcąc szybko wyrównać stan meczu. Goście częściej przebywają na naszej połowie boiska
56' Ależ soczysty oddał strzał Stawiarz z 20m. Piłka zmierzała wprost do bramki tuż przy słupku, lecz świetną interwencją popisał się bramkarz NZS
58' Kiks bramkarza rywali, piłka znajduje się na 3,4m centralnie przed bramką, Duma oddaje strzał wysoko, wysoko nad bramką. To powinno być 2-0
62' Ładna kombinacyjna akcja KS. Kilka podań przed polem karnym, w końcu piłka zostaje zagrana do boku boiska, futbolówkę przejmuje Duma wbiega w pole karne, z 8m decyduje się na strzał, piłkę uderzoną płasko po murawie na raty łapie bramkarz Kępi Zaleszańskich
64' Strzał z pola karnego o cm nad naszą bramką. Maciąg w tej sytuacji nie miał by nic do powiedzenia gdyby piłka leciała w światło bramki
66' Ależ kolejna okazja dla drużyny z Żupawy. Duma znalazł się w znakomitej sytuacji do oddania strzału. Przymierzył z 16m  a piłka przeleciała tuż obok słupka. Ależ w tej drugiej połowie gramy pięknie i widowiskowo
70' Stybel strzela z narożnika pola karnego. Fenomenalna parada bramkarza Kępi Zaleszańskich, wyciągnięty jak długi przenosi piłkę nad poprzeczką
72' Akcja NZS lewym skrzydłem, wrzutka na 9m strzał z główki i piłka dość bezpiecznie dla nas mija naszą bramkę. Ale to mogło się źle skończyć dla naszej drużyny
78' Duma przeprowadza ładną akcję lewą flanką, wjeżdżając z piłką w pole karne zagrywa wzdłuż bramki kierując futbolówkę na 5m gdzie dwóch kompletnie niekrytych naszych zawodników już tylko czekało na skierowanie jej do bramki, jednak kapitalnie  po raz kolejny interweniuje bramkarz rywali zatrzymując piłkę tuż przed naszymi piłkarzami
83' KS Żupawa gra z polotem. Kolejny szybki atak, tym razem z drugiej strony boiska przeprowadza Kozieł który zagrywa wzdłuż bramki, niestety z piłką na 3m mija się Wilk. Ależ mnóstwo szczęścia posiadają zawodnicy gości w tej drugiej połowie meczu
86' Do końca meczu cztery minuty a Kępie Zaleszańskie jeszcze nie składa broni i wciąż walczy o wyrównującego gola, jednak cała drużyna KS Żupawy dzisiaj jest bardzo dobrze dysponowana
89' Rożny dla NZS-u. Było dość niebezpiecznie strzał zawodnika gości wyblokował jeden z naszych piłkarzy
90'+2 Stybel wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Piłkę na 14m odbija dziś bardzo dobrze broniący bramkarz Kępii Zaleszańskich, futbolówka spada na 17,18 metr do niej dobiega Duma i bardzo pięknym lobikiem zewnętrzną częścią stopy kieruje piłkę do pustej bramki. 2-0 i po meczu
90'+2 Koniec

Zwycięstwo KS Żupawy w tym meczu jak najbardziej zasłużone a Kępie Zaleszańskie pozostaje w tym sezonie bez wyjazdowego zwycięstwa.

herb KS ŻUPAWA (B) Informacje o kadrze KS ŻUPAWA (B)